REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zabrze się zmienia. CH Platan i Plac Teatralny przechodzą metamorfozę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 gru 2017 11:41
Zabrze się zmienia. CH Platan i Plac Teatralny przechodzą metamorfozę
fot. mat. prasowe

Rozbudowa CH Platan w Zabrzu wchodzi w kolejny etap. Po zakończeniu prac wyburzeniowych i położeniu fundamentów pod nową część galerii czas na rozpoczęcie przebudowy Placu Teatralnego. Autorem koncepcyjnego projektu rozbudowy obiektu jest uznana pracownia SUD Architekci.

REKLAMA

Po zakończeniu wszelkich prac wyburzeniowych, ekipa budowlana z firmy CFE położyła fundamenty pod nową część galerii oraz finalizuje budowę konstrukcji wielopoziomowego parkingu z rampami wyjazdowymi. W funkcjonującej dotychczas części galerii rozpocznie się wymiana elementów wykończeniowych. By nadać nowoczesny i unikalny wizerunek Platanowi, wybrano wyjątkowe materiały elewacyjne, które zostaną zastosowane dla całego obiektu. W ramach modernizacji dobudowywana część galerii zostanie spójnie połączona z całą bryłą budynku, z dodatkowymi wejściami dla klientów.

Platan rozbudowany do ponad 40 tys. mkw. łącznie pomieści 120 lokali handlowych i punktów usługowych. Obiekt został już wyposażony w ekologiczne oświetlenie LED, klienci zyskają również dostęp do bezpłatnego WI-FI. Zmiany obejmą także parking, który będzie powiększony do 1400 miejsc.

Właściciel centrum planuje także utworzenie nowoczesnej strefy wypoczynku oraz strefy coworkingowej. Sprawnie postępujące prace dają nadzieję na terminowe zakończenie rozbudowy, która planowana jest na IV kw. 2018 roku. Nowy wygląd zewnętrzny obiektu ma nawiązywać do industrialnego krajobrazu miasta, podnosząc jego estetykę, wnętrze zaś ma stać się idealnym miejscem zakupów, rozrywki czy spędzania wolnego czasu.

Prace budowlane przy CH Platan zakładają również przebudowę zewnętrznego parkingu przed galerią oraz modyfikacje układu drogowego w celu zwiększenia przepustowości ruchu kołowego i udogodnień dla ruchu pieszego klientów – dodaje Michał Ziomek, przedstawiciel CFE Polska.

Przebudowa Placu Teatralnego

Z uwagi na to, że Platan zlokalizowany jest w centrum miasta, w głowach inwestorów zrodził się pomysł, by wpłynąć korzystnie także na przestrzeń miejską wokół galerii i podnieść jej walory estetyczne. Zamierza tego dokonać poprzez przebudowę Placu Teatralnego, znajdującego się tuż przy centrum handlowym. Inwestor, spółka NEPI Rockcastle, we współpracy z władzami Zabrza, przeprowadzą remont placu.

- Konsekwentnie rewitalizujemy obiekty na terenie naszego miasta tworząc przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i naszych gości. Tzw. „Kwartał Sztuki”, przy którym mieści się Plac Teatralny, to miejsce, w którym funkcjonują Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska. Na Placu Teatralnym od wielu lat występują orkiestry dęte w ramach Festiwalu Orkiestr. Inwestycja związana z przebudową placu z pewnością przyczyni się do tego, że to miejsce zyska nowy blask i stanie się jednym z ulubionych miejsc mieszkańców i osób odwiedzających Zabrze. – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY