REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowa Jasna 26 ma głównego najemcę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 cze 2014 09:20
Zabytkowa Jasna 26 ma głównego najemcę
Kamienica Jasna 26, fot. Mermaid Properties
Zabytkowa Jasna 26 ma głównego najemcę
Zabytkowa Jasna 26 ma głównego najemcę

Odrestaurowana i rozbudowana przez Mermaid Properties, zabytkowa kamienica Jasna 26, otrzymała na początku bieżącego miesiąca ostateczne pozwolenie na użytkowanie. W poniedziałek, 23 czerwca br., do budynku wprowadził się główny najemca - Sołtysiński Kawecki & Szlęzak Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów.

REKLAMA

Nowe biuro kancelarii prawnej zajmuje powierzchnię ponad 5.100 m kw.

- Zależało nam przede wszystkim na budynku z charakterem. Szukaliśmy projektu, który spełni nasze wymagania lokalizacyjne i techniczne. Chcieliśmy także móc decydować o wszystkich istotnych elementach architektonicznych i wykończeniowych – mówi Witold Głuchowski, prokurent kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Jasna 26 spełniła nasze oczekiwania, a spółka Mermaid Properties sprawdziła się w roli dewelopera otwartego na współpracę z najemcą – dodaje Głuchowski.

Jasna 26 to kolejna, obok Prostej 69 i Pałacu Młodziejowskiego w Warszawie oraz Cross Point w Łodzi, rewitalizacja obiektu w biurowiec klasy A, której się podjęliśmy – mówi Łukasz Dołęga, wiceprezes zarządu Mermaid Properties. Widzimy potencjał w tego typu realizacjach, a każdy kolejny projekt, zabytkowy bądź poprzemysłowy, to dla nas wyzwanie, dzięki któremu zdobywamy doświadczenie – dodaje Dołęga.

Budynek przy ul. Jasnej 26 został przekształcony w biurowiec klasy A, składający się z siedmiu  kondygnacji o powierzchni około 850 m kw. każda. Parter i piwnicę przeznaczono na lokale usługowe. Inwestycja łącznie dysponuje ok. 5 500 mkw. powierzchni najmu netto. Użytkownicy biurowca Jasna 26 mają do dyspozycji dwupoziomowy parking podziemny z 49 miejscami. Obiekt jest w trakcie wdrażania proekologicznej certyfikacji BREEAM. Generalnym wykonawcą robót była spółka Mermaid Construction.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY