REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowe gmachy znów ożyją - jako inkubatory przedsiębiorczości

  • Autor: kujawsko-pomorskie.pl
  • 29 gru 2014 15:46
Zabytkowe gmachy znów ożyją - jako inkubatory przedsiębiorczości
fot. kujawsko-pomorskie.pl

W Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku trwają prace budowlane w przyszłych siedzibach regionalnych inkubatorów przedsiębiorczości. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaadoptuje na ten cel zabytkowe gmachy przy ulicy Gimnazjalnej w Bydgoszczy oraz ulicy Przedzamcze w Toruniu. We Włocławku inkubator powstaje w budynku po szkole muzycznej i przychodni medycyny pracy przy ulicy Toruńskiej.

REKLAMA

Inkubatory przedsiębiorczości dają możliwość rozwoju firmom, które na początku swojej działalności nie byłyby w stanie funkcjonować bez wsparcia finansowego, technicznego i doradczego ze strony inkubatora.

Utworzony przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy na realizację projektu budowy trzech inkubatorów otrzymał 9,4 miliona złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Realizacja inwestycji oznacza remont budynków oraz przebudowę układu pomieszczeń w celu dostosowania ich do nowej funkcji. W ramach przedsięwzięcia powstaną w pełni wyposażone pomieszczenia biurowe (indywidualne biura oraz tzw. „open space”), sale szkoleniowe i konferencyjne oraz pozostała infrastruktura niezbędna do prowadzenia działalności gospodarczej.

W Bydgoszczy Inkubator powstanie w zabytkowym poszpitalnym budynku przy ulicy Gimnazjalnej 2 o powierzchni 555 mkw. Renowacji zostanie poddana także fontanna, a zieleń w ogrodzie będzie zagospodarowana. Powstanie tam 14 biur o łącznej powierzchni 430 mkw., sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne, wypoczynkowe, techniczne i magazynowe. Z infrastruktury będzie mogło korzystać w jednocześnie 13 przedsiębiorców. Dofinansowanie z RPO WK-P to 2,5 miliona złotych - podaje portal kujawsko-pomorskie.pl.

Inkubator w Toruniu powstanie w zabytkowym poszpitalnym gmachu przy ulicy Przedzamcze 8. Przeznaczona powierzchnia wynosi 1329 mkw. Pomieści 27 biur o łącznej powierzchni 450 mkw., 2 sale konferencyjne, 2 tzw. biznesroomy, pomieszczenia socjalne, wypoczynkowe, techniczne i magazynowe. Budynek będzie siedzibą Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego oraz Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji. Z infrastruktury będą mogły korzystać jednocześnie 24 firmy. Dofinansowanie z RPO WK-P to 4 miliony złotych.

Natomiast we Włocławku Inkubator działał będzie w budynku po szkole muzycznej i przychodni medycyny pracy przy ulicy Toruńskiej 30. Budynek o powierzchni 769 mkw., pomieści 17 biur o łącznej powierzchni 430 mkw. Znajdą się w nim też sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne, wypoczynkowe, techniczne i magazynowe. Ze wsparcia będzie mogło korzystać jednocześnie 16 przedsiębiorców. Dofinansowanie z RPO WK-P to 2,7 miliona złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY