REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowe uliczki Krakowa odzyskują blask

  • Autor: krakow.pl
  • 30 lis 2015 10:42
Zabytkowe uliczki Krakowa odzyskują blask
Kraków

Do użytku oddana została ul. Wiślna w Krakowie. To kolejny zabytkowy fragment infrastruktury, który w mijającym roku odzyskał dawny blask - informuje oficjalny portal miejski krakow.pl.

REKLAMA

Ulica Wiślna została przebudowana na długości ok. 165 metrów. Nawierzchnię ulicy wykonano z kostki kamiennej granitowej o przekroju daszkowym, chodniki z płyt kamiennych porfirowych, a jezdnię obramowano krawężnikiem kamiennym granitowym. W rejonie budynku nr 1 wykonano zwężenie jezdni, w celu odtworzenia na poszerzonym chodniku parkingu dla rowerów.

Na odcinku od ul. Gołębiej do Rynku Głównego wykonano również kontrapas rowerowy, którego krawędź wyznaczona została kostką bazaltową. W ramach prac wzdłuż budynków ułożono membranę, w celu odseparowania wód opadowych od ścian budynków. Wyregulowano również istniejące studzienki ściekowe oraz dodatkowo wykonano jedną studzienkę ściekową z osadnikiem i syfonem, którą podłączono do istniejącej kanalizacji ogólnospławnej. Na ul. Wiślnej pojawiło się również oświetlenie uliczne w postaci stylizowanych latarni LED - czytamy w informacji na stronie krakow.pl.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza zabytkowa ulica odnowiona w tym roku. Latem do użytku oddano ul. św. Anny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY