REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowy Młyn Maria znów tętni życiem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 lip 2016 09:48
Zabytkowy Młyn Maria znów tętni życiem
fot. materiały prasowe

Młyn Maria został nabyty przez firmę RealCo w marcu br. i stał się właśnie punktem na kulturalnej mapie Wrocławia. Zapomniany do tej pory budynek zaczyna tętnić życiem.

REKLAMA

Na razie w młynie znajdują się czasowa wystawa oraz kawiarenka wraz z miejscem wypoczynkowym, ale celem spółki jest, aby w niedalekiej przyszłości, przy ścisłej współpracy z miastem Wrocław, miejsce to na stałe przeistoczyło się w przyjazną dla ludzi i otoczenia atrakcję  architektoniczną i kulturalną Wrocławia.

Wystawa odbywająca się w Młynie Maria przedstawia imponujący dorobek architektury sakralnej w Polsce i ukazuje najbardziej charakterystyczne obiekty kościelne powstałe na przestrzeni ostatniego półwiecza. Na zdjęciach, mapach i infografikach została umieszczona prezentacja blisko 100 najciekawszych kościołów zbudowanych w drugiej połowie XX wieku wraz z informacjami dotyczącymi zmieniających się uwarunkowań polityczno-społecznych.

Wystawa jest realizowana w ramach projektu „Kościół. Piękno i Kicz” przez Biuro Festiwalowe Impart 2016, organizatora obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz Fundację Bęc Zmiana. RealCo Property Investment and Development oraz Młyn Maria należą do partnerów wydarzenia.

Uroczysty wernisaż miał miejsce 27 czerwca 2016, a samą ekspozycję można obejrzeć do 28 sierpnia 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY