REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zainspirowani kamieniem szlachetnym

  • Autor: propertydesign.pl
  • 18 mar 2014 15:26
Zainspirowani kamieniem szlachetnym
Inwestycja Perydot, fot. Budotex
Zainspirowani kamieniem szlachetnym
Zainspirowani kamieniem szlachetnym
Zainspirowani kamieniem szlachetnym

Deweloper Budotex w 2014 roku planuje rozpoczęcie budowy nowoczesnego biurowca Perydot we Wrocławiu. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia AP Szczepaniak.

REKLAMA

Inwestycja Perydot będzie zlokalizowana na wrocławskich Krzykach w sąsiedztwie niskiej zabudowy biurowej. Perydot z zewnątrz będzie wyróżniał się nowoczesną alukobontową elewacją, zaś reprezentacyjny hall główny zostanie wykończony drewnem i kamieniem. Kształt budynku nawiązuje do szlifu szlachetnego kamienia, skąd została zaczerpnięta nazwa inwestycji.

Inwestycja będzie składać się z pięciu kondygnacji. Na trzech najwyższych zlokalizowana będzie część biurowa o łącznej powierzchni ponad 4000 mkw. o układzie otwartym. Na parterze zaplanowano dwa lokale usługowe, z czego jeden posiada powierzchnię prawie 150 mkw. i przeznaczony jest na lokal gastronomiczny, zaś drugi typowo usługowy ma 70 mkw. W budynku znajdować się będą dwa parkingi – jeden nadziemny, drugi podziemny, o łącznej ilości prawie 100 miejsc postojowych. Inwestor przewidział również około 20 stanowisk rowerowych i 10 stanowisk dla motocykli. Najemcy znajdujący się na najwyższej kondygnacji biurowca będą mogli korzystać z przestronnego balkonu, zaś Ci z pierwszej i drugiej będą mieli do dyspozycji dwa duże tarasy. Cały budynek zostanie wyposażony w system klimatyzacji oraz wentylacji. Przewidziano także wszelkiego rodzaju udogodnienia socjalno-sanitarne, w tym specjalny pokój wypoczynkowy dla kobiet, szatnie, łazienki z prysznicami i aneksy kuchenne. Teren wokół biurowca będzie ogrodzony, z kontrolą dostępu w postaci terminalu ze szlabanem. Obiekt ma być objęty całodobowym monitoringiem zarówno na zewnątrz, jak i w częściach wspólnych biurowca.


- Perydot to nasza pierwsza w pełni komercyjna inwestycja. Projekt biurowca opracowany jest w każdym detalu, zarówno z zewnątrz, gdzie zaplanowaliśmy wykończenie z nowoczesnego materiału, jakim jest alukobont jak i wewnątrz. Chcemy zapewnić naszym najemcom jak najlepsze warunki do pracy. Dlatego też oferujemy możliwość wykończenia powierzchni biurowej pod indywidualne potrzeby – mówi Tadeusz Suleja, Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu.

Inwestor posiada niezbędne dokumenty wymagane do rozpoczęcia budowy, które planowane jest na drugą połowę 2014 roku. Budowa obiektu powinna zostać ukończona w przeciągu 21 miesięcy od momentu rozpoczęcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY