REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zakończyła się budowa nowego gmachu sądu za ponad 65,5 mln zł

  • Autor: PAP
  • 04 maj 2017 13:07
fot. fotolia

Sąd w Radomiu przeprowadzi się za kilka miesięcy do nowego gmachu. Budowa obiektu kosztowała ponad 65,5 mln zł. To jedna z największych w ostatnich latach inwestycji wymiaru sprawiedliwości.

REKLAMA

Kompleks składa się z pięciu równoległych budynków połączonych korytarzami. Główny gmach, usytuowany od strony ul. Warszawskiej, ma pięć kondygnacji; pozostałe cztery - są trzykondygnacyjne.

Cały obiekt ma powierzchnię 12 tys. m2. Jak poinformowała rzeczniczka sądu Joanna Kaczmarek-Kęsik, 70 proc. powierzchni obiektu zajmą wydziały Sądu Rejonowego. Do tej pory znajdowały się one w pięciu różnych lokalizacjach. Pozostałe pomieszczenia będą należeć do wydziałów karnych Sądu Okręgowego, które do tej pory mieściły się przy ul. Piłsudskiego. W starym gmachu pozostaną natomiast m. in. wydziały cywilne.

Obiekt dysponuje 33 salami rozpraw. Rzeczniczka powiedziała, że obecnie jest wyposażany w meble, system komputerowy oraz urządzania elektroniczne.

Przeprowadzka Sądu Okręgowego jest zaplanowana na lipiec. W kolejnych miesiącach ma się przeprowadzać Sąd Rejonowy.

Budowę nowego gmachu sądu w Radomiu rozpoczęto w 2012 r. Prace wstrzymano jednak w związku z ogłoszeniem w 2014 r. upadłości pierwszego wykonawcy. Prace dokończyła wybrana w drodze przetargu radomska firma Rosa-Bud. Inwestycja kosztowała ponad 65,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY