REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zakończyło się Property Forum Wrocław

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 gru 2014 09:20
Zakończyło się Property Forum Wrocław

Podaż i popyt na rynku nieruchomości komercyjnych we Wrocławiu i województwie dolnośląskim, strategia miasta i regionu w przyciąganiu bezpośrednich inwestycji zagranicznych, siła marki Wrocław na świecie, a także atuty inwestycyjne tej części naszego kraju to tylko część tematów o których dyskutowali prelegenci i uczestnicy konferencji Property Forum Wrocław, która odbyła się 8 grudnia.

REKLAMA

Property Forum Wrocław to dziewiąte z kolei regionalne spotkanie branży nieruchomości komercyjnych organizowane przez Grupę PTWP SA, wydawcę portalu Propertynews.pl.

W sesji inauguracyjnej Property Forum Wrocław prelegenci dyskutowali o atutach inwestycyjnych Dolnego Śląska i aglomeracji wrocławskiej, zmianach gospodarczych w tym województwie i miastach regionu oraz ich wpływie na atrakcyjność inwestycyjną.

W dyskusji wzięli udział: Krzysztof Giemza, prokurent, Echo Investment SA; Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia; Robert Karniewski, partner i dyrektor Rynków Regionalnych, Colliers International; Edward Laufer, prezes zarządu, Vantage Development SA; Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) i Grzegorz Tomaszewski, dyrektor, Departament Sprzedaży Nieruchomości, PKP SA.

Kolejne sesje dyskusyjne dotyczyły sytuacji w poszczególnych sektorach rynku nieruchomości komercyjnych.

Prelegenci przedstawili sytuację w branży centrów handlowych w regionie - obecną i planowaną podaż powierzchni handlowej, poziom nasycenia rynku i siłę nabywczą mieszkańców województwa.

Sesja rynek hotelarski dotyczyła m.in. rentowności biznesu hotelarskiego na Dolnym Śląsku, koniunktury na rynku kongresowo-wystawienniczym, która jest lokomotywą rozwoju hotelarstwa i turystyki w regionie. Omówiono również największe inwestycje z tej branży.

W części konferencji na temat rynku biurowego prelegenci przyjrzeli się strukturze najemców wrocławskich biurowców, zastanawili nad tym jak stworzyć warunki do realizacji najbardziej skomplikowanych procesów biznesowych oraz omówili rolę władz miasta w kreowaniu atrakcyjnego klimatu inwestycyjnego.

Dogodne położenie i szeroki rynek zbytu - czy to wystarczy do utrzymania wysokiej pozycji na logistycznej mapie kraju? Na takie pytanie odpowiedzieli uczestnicy dyskusji poświęconej rynkowi powierzchni magazynowo-logistycznej w woj. dolnośląskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY