REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaniedbane targowisko zmieni się w tętniące życiem miejsce spotkań? Jest szansa

  • Autor: SARP Warszawa
  • 14 wrz 2016 11:50
fot. pixabay.com

W Warszawie trwają konsultacje społeczne dotyczące powstania przyszłego centrum lokalnego, który zlokalizowane będzie u zbiegu ulic Mołdawskiej i Racławickiej. Zaniedbana przestrzeń popularnego targowiska wraz z otaczającą go zielenią mają szansę zmienić się w tętniące życiem miejsce spotkań z przyjaciółmi, spędzania wolnego czasu i robienia zakupów.

REKLAMA

Jak będzie wyglądało centrum na Rakowcu? To się okaże po trwających miesiąc konsultacjach społecznych, na których mieszkańcy Rakowca, kupcy i pozostali przedstawiciele lokalnej społeczności z pomocą ekspertów zaplanują funkcje i kształt przyszłego centrum lokalnego u zbiegu ulic Mołdawskiej i Racławickiej na Rakowcu. Zaniedbana przestrzeń popularnego targowiska wraz z otaczającą go zielenią mają szansę zmienić się w tętniące życiem miejsce spotkań z przyjaciółmi, spędzania wolnego czasu i robienia zakupów. Po co jechać do Śródmieścia, skoro blisko domu znajdzie się estetyczna, przyjazna przestrzeń służąca zaspokajaniu codziennych potrzeb? - informuje warszawski SARP.

Projekt przy ulicy Mołdawskiej jest realizowany w ramach programu rozwoju przestrzennego Warszawy, którego ważnym elementem jest tworzenie centrów lokalnych – miejsc codziennej aktywności i kontaktów małych społeczności. Ochota została wybrana do pilotażowego projektu tworzenia pierwszych dziesięciu takich miejsc w Warszawie.

Jeśli masz pomysł, jak przekształcić bazarek przy ul. Mołdawskiej i jego otoczenie, żeby lepiej służyły mieszkańcom i kupcom, przyjdź na spotkanie informacyjne 23 września, weź udział w warsztatach, wybierz się na spacer po okolicy w towarzystwie architektów lub zgłoś swoje uwagi w punkcie konsultacyjnym.

Proces tworzenia koncepcji centrum lokalnego przy ulicy Mołdawskiej będzie można śledzić na bieżąco. 7 października warszawski SARP zaprasza na prezentację wstępnej koncepcji i dyskusję. Strefa handlowa i usługowa, usługi, plac zabaw dla dzieci, estetyczna przestrzeń rekreacyjna – przy Mołdawskiej może powstać „nasz ryneczek”, bliski, przyjazny, ładny, funkcjonalny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY