REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj aleję Róż na warsztatach

  • Autor: UM Kraków
  • 05 mar 2018 15:30
fot. pixabay.com

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida organizuje praktyczne zajęcia z projektowania przestrzeni miejskiej, podczas których uczestnicy wezmą na warsztat Aleję Róż w Krakowie.

REKLAMA

W programie spacer badawczo-poznawczy, mapowanie potrzeb, dyskurs oraz społeczne przeprojektowanie przestrzeni i opracowanie wniosku do Budżetu Obywatelskiego Krakowa 2018. Wstęp wolny. Warsztaty odbędą się 6 i 14 marca o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia B1 na os. Centrum B bl. 7. Będą się składać z dwóch części.

6 marca, godz. 18.00: Inspiratorium (prowadzenie: Marcelina Smolarczyk), spacer badawczo-poznawczy, mapowanie potrzeb

Zaprezentowane zostaną rozwiązania dotyczące wspólnych przestrzeni miejskich, stosowane obecnie w Polsce i na świecie. Następnie podczas spaceru przyjrzymy się na nowo przestrzeni al. Róż i zastanowimy się, jak chcielibyśmy, żeby wyglądała, i co z przedstawionych propozycji może znaleźć zastosowanie w Nowej Hucie. Na koniec spróbujemy spisać nasze oczekiwania i propozycje.

14 marca, godz. 18.00: Dyskurs, społeczne przeprojektowanie przestrzeni i opracowanie wniosku do Budżetu Obywatelskiego

Materiał zebrany podczas pierwszego spotkania wspólnie przedyskutujemy i wypracujemy nową społeczną wizję Alei Róż. Na tej podstawie przygotowany zostanie wniosek do Budżetu Obywatelskiego, który zostanie złożony w marcu. W kolejnych miesiącach planowane są dalsze działania, takie jak prototypowanie mebli miejskich, które mogłyby na stałe zagościć w Alei Róż.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY