REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektują wystawę skarbów wyłowionych z Wisły

  • Autor: europan.com.pl
  • 26 sty 2015 10:52
fot. UM Warszawa

Europan 15 to kolejna edycja międzynarodowego konkursu architektonicznego dla architektów przed 40 rokiem życia. Zespoły startujące w konkursie mają do wyboru różne lokalizacje w państwach, które przystępują do konkursu.

REKLAMA

Lokalizacje powiązane są z różnymi blokami tematycznymi. Warszawa  po raz kolejny bierze z udział w konkursie. Tematem jest krajobraz nad Wisłą - aranżacja terenu skweru kpt. Stanisława Skibiewskiego „Cubryny”, znajdujący się w pobliżu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Centrum Nauki Kopernik. Ma tu powstać plenerowa ekspozycja Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy skarbów wyłowionych z Wisły. 

Trwają przygotowania materiałów konkursowych, w których chcemy przedstawić  warszawską lokalizację i uwarunkowania, które architekci powinni wziąć pod uwagę.

Jeśli chcesz mieć wpływ na tworzenie wytycznych do konkursów zapraszamy na spotkanie w gronie ekspertów (organizacje pozarządowe, aktywiści miejscy, pasjonaci miasta) zajmujących się tematyką  miejską, które odbędzie się już 26 stycznia 2015 r. ( poniedziałek ) o godzinie 17:30 w siedzibie Biura Architektury  i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79  Sala 510.

Europan, co pokazały poprzednie edycje, jest laboratorium nowych idei. Mamy szansę na ciekawą koncepcję, którą Urząd m.st. Warszawy chce zrealizować.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY