REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektują wystawę skarbów wyłowionych z Wisły

  • Autor: europan.com.pl
  • 26 sty 2015 10:52
fot. UM Warszawa

Europan 15 to kolejna edycja międzynarodowego konkursu architektonicznego dla architektów przed 40 rokiem życia. Zespoły startujące w konkursie mają do wyboru różne lokalizacje w państwach, które przystępują do konkursu.

REKLAMA

Lokalizacje powiązane są z różnymi blokami tematycznymi. Warszawa  po raz kolejny bierze z udział w konkursie. Tematem jest krajobraz nad Wisłą - aranżacja terenu skweru kpt. Stanisława Skibiewskiego „Cubryny”, znajdujący się w pobliżu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Centrum Nauki Kopernik. Ma tu powstać plenerowa ekspozycja Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy skarbów wyłowionych z Wisły. 

Trwają przygotowania materiałów konkursowych, w których chcemy przedstawić  warszawską lokalizację i uwarunkowania, które architekci powinni wziąć pod uwagę.

Jeśli chcesz mieć wpływ na tworzenie wytycznych do konkursów zapraszamy na spotkanie w gronie ekspertów (organizacje pozarządowe, aktywiści miejscy, pasjonaci miasta) zajmujących się tematyką  miejską, które odbędzie się już 26 stycznia 2015 r. ( poniedziałek ) o godzinie 17:30 w siedzibie Biura Architektury  i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79  Sala 510.

Europan, co pokazały poprzednie edycje, jest laboratorium nowych idei. Mamy szansę na ciekawą koncepcję, którą Urząd m.st. Warszawy chce zrealizować.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY