REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zazieleni się ulica Świętokrzyska w Warszawie

  • Autor: UM Warszawa
  • 05 paź 2016 14:01
Zazieleni się ulica Świętokrzyska w Warszawie
Ulica Świętokrzyska w Warszawie, fot. UM Warszawa

Jeszcze tej jesieni ponad 200 drzew i kilkadziesiąt tysięcy krzewów pojawi się na ul. Świętokrzyskiej i pl. Powstańców Warszawy. To efekt głosowania warszawiaków w ramach budżetu partycypacyjnego.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Warszawy, nowe drzewa i krzewy zostaną posadzone jesienią. Wzdłuż całej ulicy Świętokrzyskiej pojawią się 4 graby i 190 platanów. Oprócz drzew rosnących w szpalerach, pojawią się też formy krzewiaste: 18 rozłożystych wiśni różowych. Wzdłuż całej ulicy posadzone zostaną też żywopłoty z irgi oraz kilkanaście tysięcy bylin i kwiatów.  W kilku miejscach zaaranżowane zostaną kąciki do spoczynku wśród zieleni. Przybędzie kilkadziesiąt dodatkowych ławek, część z nich będzie wyposażona w wygodne podłokietniki i oparcia, będzie więcej koszy na śmieci i stojaków dla rowerów. Instalacje podziemne będą chronione przed korzeniami drzew specjalnymi ekranami przeciwkorzennymi i rurami osłonowymi.

Ulica Świętokrzyska, taka jaką spacerują warszawiacy teraz to efekt remontu ulicy (od ul. M. Kopernika do ronda ONZ) po budowie centralnego odcinka II linii metra. Wtedy to chodniki zostały poszerzone i ułożono je z kamiennych płyt, od nowa wytyczono miejsca parkingowe, pojawiły się pasy dla rowerów, nowe przejścia dla pieszych. Z powodu gęstej sieci infrastruktury podziemnej zieleń pojawiła się na ulicy jako nasadzenia w donicach ale efekt nie był zadowalający.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY