REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zbigniew Reszka o najciekawszych projektach komercyjnych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 lut 2014 16:30
Zbigniew Reszka o najciekawszych projektach komercyjnych
Zbigniew Reszka, współwłaściciel pracowni Arch Deco

Galeria Metropolia, biurowce Tryton i RED w Gdańsku czy hotel Royal Tulip w Juracie – to jedne z najciekawszych projektów, którymi zajmuje się obecnie studio architektoniczne Arch Deco. W sumie biuro ma w przygotowaniu 18 inwestycji.

REKLAMA

Największą projektowaną obecnie przez Arch Deco inwestycją komercyjną jest Galeria Metropolia w Gdańsku o powierzchni 35 tys. mkw. To projekt centrum handlowego zintegrowanego z dworcem kolejowym Gdańsk-Wrzeszcz.

- Kompleks jest znakomicie zlokalizowany. Inwestor wybudował już specjalny peron, z którego ruchomymi schodami klienci będą dostawali się bezpośrednio do centrum. Pewną innowacją jest także to, że przy inwestycji powstanie hotel ze 130 pokojami. Jego goście będą w stanie dostać się na lotnisko w ciągu 10 min. budowaną właśnie koleją metropolitarną – mówi Zbigniew Reszka, współwłaściciel pracowni Arch Deco.

W Gdańsku firma projektuje również biurowiec dla Echo Investment o powierzchni 30 tys. mkw. - Obiekt był długo projektowany i wiele razy zmieniany. Jego charakterystyczną cechą będzie otwór przechodzący przez pięć kondygnacji, przez który widać będzie pomnik poległych stoczniowców – informuje Reszka.

Kolejny projekt to realizacja dla prywatnego inwestora - niewielki biurowiec RED w biznesowej części Gdyni. Jego powierzchnia najmu wyniesie 6,7 tys. mkw. - Udało nam się przekonać władze miasta do tego, żeby elewacja była w kolorze czerwonym. Biurowiec charakteryzują także podwójne fasady oraz widok na morze już od czwartego piętra. Budynek na pewno uatrakcyjni tę część miasta – przekonuje Reszka.

- Projektujemy też zespół apartamentowo-hotelowy Royal Tulip w Juracie. W tym roku inwestycja otrzyma pozwolenie na budowę. Inwestorem 5-gwiazdkowego hotelu jest Qualia Development. Przedsięwzięcie powstaje w miejscu dawnego hotelu, którego prace rozbiórkowe już się zakończyły. Inwestycja rozłożona jest na etapy, a jej zakończenie nastąpi w ciągu dwóch lat. Projekt wyróżnia duża ilość przeszkleń oraz to, że z każdego pokoju będzie roztaczał się na morze. Takiego hotelu jeszcze w Polsce nie ma – podsumowuje Zbigniew Reszka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY