REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zbliża się budowa biurowca Kopernika 21 projektu Grupa 5 Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 gru 2014 12:52
Zbliża się budowa biurowca Kopernika 21 projektu Grupa 5 Architekci
fot. Inwestycja Kopernika 21

Zaprojektowany przez Grupa 5 Architekci budynek jest częścią zwartej pierzei ulicy Kopernika i Ordynackiej w Śródmieściu Warszawy. Budowa inwestycji Kopernika 21 rozpocznie się w grudniu 2014 r., a planowane zakończenie to koniec 2015 r.

REKLAMA

Kopernika 21 to elegancki, solidny, nowoczesny budynek, który nada wartości temu zaniedbanemu otoczeniu. Zaprojektowany jako charakterystyczny punkt u zbiegu Kopernika i Ordynackiej, dopełni elegancko ten narożnik.

- Założeniem jest dopełnienie istniejącego układu architektoniczno-urbanistycznego. Bryła nawiązuje do ogólnych założeń planistycznych przyjętych w ciągu ulic Kopernika i Ordynackiej, pozwalając na stworzenie zwartego narożnika tych ulic - mówi arch. Michał Leszczyński, prezes pracowni Grupa 5 Architekci.

Budynek przywraca układ przedwojenny w 1939 r. w tym miejscu stał budynek narożny tworząc zwarty narożnik u zbiegu ulic. - Bryłę ukształtowano w zdecydowanym podziale na dwie części: dwukondygnacyjny kamienny cokół nawiązujący formą, wysokością i podziałami architektonicznymi do sąsiednich budynków oraz czterokondygnacyjną część w formie wieży ustawionej na wspomnianym dwukondygnacyjnym cokole, z lekko wycofaną przeszkloną ostatnią kondygnacją - dodaje Leszczyński.

Budowa startuje w grudniu 2014 r., planowane zakończenie to koniec 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY