REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zbliża się otwarcie Muzeum Warszawy

  • Autor: UM Warszawa
  • 16 maj 2017 09:50
Zbliża się otwarcie Muzeum Warszawy
Muzeum Warszawy fot. Bartosz Bobkowski
Zbliża się otwarcie Muzeum Warszawy
Zbliża się otwarcie Muzeum Warszawy
Zbliża się otwarcie Muzeum Warszawy
Zbliża się otwarcie Muzeum Warszawy

Jedenaście zmodernizowanych zabytkowych kamienic i nowa wystawa główna „Rzeczy warszawskie” niedługo zostaną otwarte dla publiczności. W ostatni weekend maja br. na warszawiaków i turystów czekać będą liczne atrakcje.

REKLAMA

W dniach 26-28 maja, Muzeum Warszawy zaplanowało wieczorne projekcje, pokazy na kamienicach i koncert Sinfonii Varsovii. Przygotowano także niespodziankę dla wszystkich, którzy w ten weekend odwiedzą warszawską Starówkę. Na dwa dni „Muzeum wyjdzie ze swoich murów” i zaprezentuje część wystawy „Rzeczy warszawskie” na płycie Rynku Starego Miasta. Autorem i realizatorem tej wielkoformatowej instalacji jest zespół Platige Image. Start imprezy nastąpi w piątek 26 maja o godzinie 20.00.

Wystawa główna „Rzeczy warszawskie” to ponad 7000 przedmiotów w 21 tematycznych gabinetach. Wśród pokazywanych obiektów są dzieła sztuki i rzeczy codzienne, wszystkie są oryginałami. W maju otwarta zostanie pierwsza część wystawy, składająca się z 8 gabinetów i części towarzyszących (Danych warszawskich i Dziejów Kamienic), a także program edukacyjny. Zwiedzający będą mogli również skorzystać z kawiarni, księgarni, biblioteki z czytelnią varsavianistyczną, kina, a także punktu widokowego. Premierę drugiej części wystawy i wystawy czasowej zaplanowano na drugą połowę roku.

- Muzeum Warszawy jest skarbcem miasta, w którym prezentowane będą tylko oryginalne przedmioty, „Rzeczy warszawskie”. Poprzez te przedmioty i kontakt z nimi chcemy obudzić potrzebę wiedzy o stolicy i jej historii. Mamy nadzieję, że wszyscy którzy nas odwiedzą, dzięki naszej kolekcji i atmosferze panującej we wnętrzach kamienic, będą mogli docenić to, co mają wokół siebie i lepiej zrozumieć rzeczywistość, która ich otacza – mówi Ewa Nekanda-Trepka, dyrektor Muzeum Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY