REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo

×

Szukaj w serwisie

Zbliża się otwarcie Ptak Fashion City pierwszego w Europie Miasta Mody

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 sie 2014 10:48
Zbliża się otwarcie Ptak Fashion City pierwszego w Europie Miasta Mody
fot. Ptak Fashion City

Ptak Fashion City to koncept biznesowy, który powstał w wyniku przekształcenia największego w Europie Centrum Handlu Hurtowo-Detalicznego Ptak. Proces trwał ponad 20 lat. Będzie to największy tego typu obiekt w Europie.

REKLAMA

29 sierpnia br. nastąpi otwarcie Ptak Fashion City - pierwszego w Europie Miasta Mody. Inwestor projektu zapowiada kolejne inwestycje związane z rozbudową oferty hotelowej i logistycznej. Łącznie projekt może pochłonąć 600 mln euro.

Jego powstanie jest wynikiem rozwoju i ekspansji polskich producentów odzieży, którzy rokrocznie eksportują coraz więcej ubrań na rynki zagraniczne. Rozbudowa infrastruktury i zwiększenie powierzchni handlowej znacząco zwiększyło potencjał miejsca i wzmocniło jego konkurencyjność. Miasto Mody Ptak przyciąga rocznie 6 mln klientów. Przewiduje się, że w ciągu następnych 2 lat liczba ta może zostać podwojona.

- Miasto Mody Ptak to przede wszystkim kompleks handlowo-usługowy oraz szereg inicjatyw jemu towarzyszących. Wszystkie budynki w mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywać stylem i architekturą do czasów świetności Łodzi, jako miasta, które było centralnym ośrodkiem produkującym i eksportującym odzież, tkaniny i dzianiny na cały świat - mówi Tomasz Szypuła, członek Rady Nadzorczej Ptak S.A.

- Zależy nam, by kojarzono nas jako kontynuatorów wiekowej tradycji handlu odzieżą i tkaninami. Z Ptak Fashion City związanych jest ponad 70 000 ludzi, a pracę na miejscu znalazło ponad 7 000. Wraz z rozwojem infrastruktury będziemy regularnie zwiększać zatrudnienie. Jego rozwój wygeneruje pracę w regionie, co będzie miało duże znaczenie dla regionu i całej polskiej gospodarki. Cieszymy się, że nasze inicjatywy spotykają się z życzliwością władz krajowych i regionalnych i zaszczyceni jesteśmy faktem, że Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski objął swoim patronatem Forum - dodaje.

W ramach inwestycji funkcjonują:

- Centrum Handlu Hurtowo-Detalicznego o powierzchni 200 000 mkw. Pozwala na sprzedaż hurtową Polskiej odzieży głównie na rynki europejskie.

- Ptak Moda - jeden z  największych showroomów odzieży w Europie. Na 15 000 mkw. łączy ze sobą funkcje wystawienniczą wraz ze sprzedażą hurtową stacjonarną i przez internet za pomocą własnej platformy e-commerce.

- Międzynarodowe Targi Mody Ptak Expo - największe w Europie targi odzieży, w których uczestniczy ponad 3 000 wystawców i odwiedza je 150 000 kupców z kraju i z zagranicy. W ich skład wchodzi między innymi nowa największa w Polsce hala wystawiennicza o powierzchni 30 000 mkw.

- Ptak Outlet - 33 000 mkw. powierzchni i 100 sklepów.

Miasto Mody będzie stale się rozwijało. W perspektywie 10-letniej planowane są inwestycje w centra logistyczne, hotele oraz strefę mieszkaniową. Łącznie z już obecnymi obiektami powierzchnia zadaszona wyniesie milion mkw. Szacuje się, że rozbudowa Miasta Mody pochłonie około 600 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie


IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY