REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zbliża się otwarcie Ptak Fashion City pierwszego w Europie Miasta Mody

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 sie 2014 10:48
Zbliża się otwarcie Ptak Fashion City pierwszego w Europie Miasta Mody
fot. Ptak Fashion City

Ptak Fashion City to koncept biznesowy, który powstał w wyniku przekształcenia największego w Europie Centrum Handlu Hurtowo-Detalicznego Ptak. Proces trwał ponad 20 lat. Będzie to największy tego typu obiekt w Europie.

REKLAMA

29 sierpnia br. nastąpi otwarcie Ptak Fashion City - pierwszego w Europie Miasta Mody. Inwestor projektu zapowiada kolejne inwestycje związane z rozbudową oferty hotelowej i logistycznej. Łącznie projekt może pochłonąć 600 mln euro.

Jego powstanie jest wynikiem rozwoju i ekspansji polskich producentów odzieży, którzy rokrocznie eksportują coraz więcej ubrań na rynki zagraniczne. Rozbudowa infrastruktury i zwiększenie powierzchni handlowej znacząco zwiększyło potencjał miejsca i wzmocniło jego konkurencyjność. Miasto Mody Ptak przyciąga rocznie 6 mln klientów. Przewiduje się, że w ciągu następnych 2 lat liczba ta może zostać podwojona.

- Miasto Mody Ptak to przede wszystkim kompleks handlowo-usługowy oraz szereg inicjatyw jemu towarzyszących. Wszystkie budynki w mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywać stylem i architekturą do czasów świetności Łodzi, jako miasta, które było centralnym ośrodkiem produkującym i eksportującym odzież, tkaniny i dzianiny na cały świat - mówi Tomasz Szypuła, członek Rady Nadzorczej Ptak S.A.

- Zależy nam, by kojarzono nas jako kontynuatorów wiekowej tradycji handlu odzieżą i tkaninami. Z Ptak Fashion City związanych jest ponad 70 000 ludzi, a pracę na miejscu znalazło ponad 7 000. Wraz z rozwojem infrastruktury będziemy regularnie zwiększać zatrudnienie. Jego rozwój wygeneruje pracę w regionie, co będzie miało duże znaczenie dla regionu i całej polskiej gospodarki. Cieszymy się, że nasze inicjatywy spotykają się z życzliwością władz krajowych i regionalnych i zaszczyceni jesteśmy faktem, że Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski objął swoim patronatem Forum - dodaje.

W ramach inwestycji funkcjonują:

- Centrum Handlu Hurtowo-Detalicznego o powierzchni 200 000 mkw. Pozwala na sprzedaż hurtową Polskiej odzieży głównie na rynki europejskie.

- Ptak Moda - jeden z  największych showroomów odzieży w Europie. Na 15 000 mkw. łączy ze sobą funkcje wystawienniczą wraz ze sprzedażą hurtową stacjonarną i przez internet za pomocą własnej platformy e-commerce.

- Międzynarodowe Targi Mody Ptak Expo - największe w Europie targi odzieży, w których uczestniczy ponad 3 000 wystawców i odwiedza je 150 000 kupców z kraju i z zagranicy. W ich skład wchodzi między innymi nowa największa w Polsce hala wystawiennicza o powierzchni 30 000 mkw.

- Ptak Outlet - 33 000 mkw. powierzchni i 100 sklepów.

Miasto Mody będzie stale się rozwijało. W perspektywie 10-letniej planowane są inwestycje w centra logistyczne, hotele oraz strefę mieszkaniową. Łącznie z już obecnymi obiektami powierzchnia zadaszona wyniesie milion mkw. Szacuje się, że rozbudowa Miasta Mody pochłonie około 600 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY