REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zieleń, parki i więcej przestrzeni publicznej - tak się zmieni Stare Polesie

  • Autor: UM Łódź
  • 05 lip 2016 11:23
fot. pixabay.com

Stare Polesie w Łodzi ma się zmienić nie do poznania. Miejscy urbaniści intensywnie pracują nad projektem planu miejscowego dla tego obszaru.

REKLAMA

Stare Polesie charakteryzuje w dużej mierze historyczna, gęsta zabudowa, często zabytkowe pałace fabrykanckie i wille. Przez długi czas powstawało tam niewiele nowej zabudowy. W ostatnich latach tendencja trochę to się zmieniło, choć nadal brakuje terenów zielonych i dotyka tę część Łodzi również wyludnianie się.

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, powstający plan miejscowy ma na celu odwrócenie negatywnych trendów na tym obszarze. Ma być dużo zieleni na ulicach, wiele różnej wielkości parków kieszonkowych, więcej otwartych i ogólnodostępnych przestrzeni publicznych, lepsze warunki do inwestowania. Plan ma również chronić historyczną zabudowę i drzewostan. Ruch komunikacyjny na Starym Polesiu ma się skupić w układzie obwodowym, a w środku osiedla mają być ulice o uspokojonym ruchu.

Radni i społecznicy przekonują, że warto również zagospodarować tereny po dawnej fabryce Polleny-Ewy i uczynić to miejsce ośrodkiem społeczno-kulturalnym. Propozycję poparł już Wydział Kultury, sprawę za otwartą uważa także Miejska Pracownia Urbanistyczna.

Zmienić się ma też Zielony Rynek. Jedna z obecnie funkcjonujących hal miałaby zostać przeniesiona na drugą stronę ul. Małej, a w jej miejsce powstałaby ogólnodostępna przestrzeń. Nie stanowi to jednak priorytetu dla Miasta, jako, że magistrat miałby powrócić do tego zamysłu około 2022-2027 r.

Zmiany na Starym Polesiu mają być przeprowadzane w drodze ewolucji i będą trwały wiele lat, jako że ich koszt oszacowano na 250 mln zł - czytamy na portalu miejskim Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY