REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zieleń pasuje do wszystkiego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 cze 2016 16:10
Zieleń pasuje do wszystkiego
Projekt parku na Odolanach

Prywatny deweloper stworzy nową przestrzeń publiczną na warszawskich Odolanach. Po zakończeniu inwestycji nowy park przekaże na rzecz miasta.

REKLAMA

Wiadomo jak będzie wyglądał Park na Odolanach. W centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci. Niewątpliwą atrakcją będzie kwiecisty labirynt. Zakończenie inwestycji planowane jest w tym roku.

Od kilku miesięcy trwają prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy parku na Odolanach. Została już wykonania inwentaryzacja geodezyjna drzew i całej zieleni. Na jej podstawie został wykonany i uzgodniony projekt zieleni. Trwają prace nad projektem oświetlenia parku.

- Przygotowywane jest również porozumienie, które zostanie podpisane przez ZGN Wola oraz firmę Robyg. To właśnie deweloper na własny koszt będzie realizować inwestycję. ZGN Wola przekazał już oświadczenie o możliwości dysponowania nieruchomością na cele budowlane. - Gotowy jest już projekt przyszłego parku. Teren o powierzchni 1,2 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza zyska zupełnie nowy wygląd – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

W centralnej części parku powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będzie linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego - 30-centymetrowego - formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Głównym elementem zagospodarowania będą ciągi piesze łączące ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza. Powstaną również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona nasadzeniami drzew i krzewów. Kompozycja nasadzeń zieleni oparta będzie na kolistych rabatach, skupionych wzdłuż głównej ścieżki i zamkniętych formowanym żywopłotem z irgi błyszczącej. Planowane jest dosadzenie 32 szt. drzew z gatunku brzoza, jarząb, ambrowiec, a także ponad tysiąc sztuk krzewów (tawuła, dereń, tawuła, berberys, irga) oraz dodatkowo róże okrywowe i byliny.

Na realizację inwestycji firma Robyg przeznaczy kwotę 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY