REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zieleń wkracza "na salony"

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 mar 2017 09:42
Zieleń wkracza "na salony"

Warszawa należy do jednych z najbardziej zazielenionych miast Europy, jednak
w związku z inwestycjami wycina się coraz więcej cennych, kilkudziesięcioletnich drzew. Firma RealCo Property Investment and Development przygotowała wyjątkowy projekt zieleni, uwzględniający naturalną roślinność znajdującą się przy ul. Ogrodowej 65 w Warszawie.

REKLAMA

Nazwa ulicy, przy której obecnie znajduje się Kamienica na Woli, nie jest przypadkowa. Kiedyś znajdowały się w tej okolicy liczne, bujne ogrody. Mimo że od tamtej pory wiele się zmieniło RealCo zadba o to, aby mieszkańcy mogli cieszyć się zielenią, mimo lokalizacji w dobrze rozwiniętym i rozbudowanym miejscu tuż przy Śródmieściu.

Projekt zieleni pod nazwą „Tajemniczy ogród na Ogrodowej” przygotowała architekt krajobrazu - Paulina Gralewska. Oprócz roślinności zasadzonej specjalnie dla mieszkańców, zieleń uzupełnią również naturalne drzewa, m.in. wieloletni, wyniosły kasztanowiec. Umieszczone w drugiej części patio rozrośnięte morwy stworzą swoisty zielony dach i będą chronić swoimi liśćmi przed upalnym słońcem.

O nawodnienie roślin dba specjalnie przygotowany, sterowany komputerowo system, który precyzyjnie odmierza wodę podając ja o odpowiedniej porze dnia. Wieczorami klimat ogrodu podtrzymuje ciepłe światło, wydobywające na pierwszy plan fantastyczne tekstury kory i struktury liści – mówi Paulina Gralewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY