REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielone Arkady: bryła już gotowa

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 03 lut 2015 13:29
Zielone Arkady: bryła już gotowa
Galeria handlowa Zielone Arkady, fot. ECE Projektmanagement

Zakończyły się prace nad stanem surowym przy galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy. Autorem projektu architektonicznego jest ECE Projektmanagement i Stabil z Katowic.

REKLAMA

Zakończyły się prace nad stanem surowym, co umożliwiło demontaż 4 żurawi. W momencie, gdy zakończą się prace przy uszczelnieniu konstrukcji pełną parą ruszą roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Obecnie wiele prac wykonywanych jest przy budowie sieci technicznych: instalacji elektrycznej, wentylacji, instalacji wodociągowej i sanitarnej. Od listopada trwają też prace przy sieciach przyłączeniowych wokół budynku. Do końca kwietnia trwać będzie natomiast budowa tzw. „kryształu”, czyli oryginalnego wejścia od strony zachodniej. Jak zaznacza wykonawca, to jeden z najbardziej skomplikowanych konstrukcji w całym obiekcie.

Galeria Zielone Arkady powstaje na terenie o powierzchni 11,5 hektara. Powierzchnia handlowa ma wynieść aż 103 tys. mkw. Częścią galerii jest 6-kondygnacyjny parking budowany od strony skarpy, który pomieścić ma aż 1200 pojazdów.Termin zakończenia prac inwestor przewiduje na jesienią bieżącego roku. Wykonawca prac jest firma Strabag. Koszt budowy nowoczesnej galerii został oszacowany na 150 mln euro. Ma to być największy obiekt handlowo-usługowy w województwie kujawsko-pomorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY