REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielone Arkady nominowane w konkursie Prime Property Prize 2016

  • Autor: propertydesign.pl
  • 23 sie 2016 10:59
Zielone Arkady nominowane w konkursie Prime Property Prize 2016
Zielone Arkady w Bydgoszczy, fot. materiały inwestora
Zielone Arkady nominowane w konkursie Prime Property Prize 2016
Zielone Arkady nominowane w konkursie Prime Property Prize 2016

Centrum handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy zostało nominowane w konkursie Prime Property Prize 2016 w kategorii Architektura.

REKLAMA

Projekt centrum handlowego Zielone Arkady w Bydgoszczy został wykonany przez architektów z ECE Projektmanagement we współpracy z biurem architektonicznym Benoy oraz pracownią Stabil z Katowic.

Zagłosuj na Zielone Arkady w konkursie Prime Property Prize

To jedno z największych centrów wybudowanych dotąd w Polsce przez ECE Projektmanagement Polska i największy obiekt łączący funkcje handlowo-usługowo-rozrywkowe zlokalizowany w Bydgoszczy. Mieści ponad 200 lokali o powierzchni najmu 51 tys. metrów kwadratowych.

Zielone Arkady zostały wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM i otrzymały certyfikat BREEAM.

Do galerii prowadzą dwa wejścia. Najbardziej reprezentacyjne jest wejście zachodnie, które przybrało postać wznoszącego się kryształu, za którym roztacza się hol o wysokości prawie 30 metrów. W części budynku, w której przeważają duże elementy szklane, znajduje się food court, gdzie na klientów czeka 400 miejsc w ok. 10 restauracjach.

Atrakcją architektoniczną wnętrza jest atrium przy południowym wejściu do Zielonych Arkad. Wyglądem przypomina teatr z lożami i stanowiskami na trzech umieszczonymi poziomach wokół znajdującej się na pierwszym piętrze dużej przestrzeni przeznaczonej dla organizacji imprez promocyjnych i przedstawień. Jest to jednocześnie centralne połączenie wewnątrz centrum, gdzie przecinają się galerie handlowe na każdym piętrze. Ozdobą tego miejsca jest imponujących rozmiarów żyrandol, a właściwie rzeźba świetlna składająca się z tysiąca lamp LED.

Organizatorem konkursu jest Grupa PTWP SA, wydawca portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl, organizator VI edycji konferencji Property Forum 2016.

Konkurs Prime Property Prize 2016 ma za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży.

Uroczysta Gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2016, która odbędzie się w Domu Mody VitKac i będzie podsumowaniem pierwszego dnia Property Forum 2016, zaplanowanego w dniach 26-27 września 2016 roku w Warszawie (hotel Sheraton).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY