REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielone Arkady w Bydgoszczy już niedługo z kryształem

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 07 sty 2015 14:31
Zielone Arkady w Bydgoszczy już niedługo z kryształem
Galeria handlowa Zielone Arkady, fot. ECE Projektmanagement

Rozpoczęła się budowa konstrukcji głównego wejścia do galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy. 30-metrowy element nazywany kryształem w czasie prac będzie opierał się na skomplikowanym rusztowaniu. Autorem projektu architektonicznego jest ECE Projektmanagement i Stabil z Katowic.

REKLAMA

U zbiegu ulic Kujawskiej i Wojska Polskiego do finiszu zbliżają się prace nad stanem surowym. Umożliwi to demontaż części żurawi. Obecnie najciekawszym etapem prac będzie budowa wejścia od strony ul. Karpackiej. Zostanie ono wkomponowane w ozdobną część galerii nazywaną kryształem. To żelbetowa konstrukcja z ostrymi kątami i dużą liczbą przenikających się elementów. Osiągnie ona wysokość 30 metrów. Gotowe już są rusztowania, które pomogą wykonać skomplikowaną konstrukcję.

Inwestor rozpoczął też wykonywanie instalacji zewnętrznych na terenie działki. W środku budynku trwa też instalacja urządzeń mechanicznych i elektrotechnicznych - podaje oficjalny portal miasta Bydgoszcz.

Galeria Zielone Arkady powstaje na terenie o powierzchni 11,5 hektara. Powierzchnia handlowa ma wynieść aż 103 tys. mkw. Częścią galerii jest 6-kondygnacyjny parking budowany od strony skarpy, który pomieścić ma aż 1200 pojazdów.

Termin zakończenia prac inwestor przewiduje na jesienią bieżącego roku. Wykonawca prac jest firma Strabag. Koszt budowy nowoczesnej galerii został oszacowany na 150 mln euro. Ma to być największy obiekt handlowo-usługowy w województwie kujawsko-pomorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY