REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielone Arkady wielkości 7 boisk piłkarskich - otwarte

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lis 2015 09:03
Zielone Arkady wielkości 7 boisk piłkarskich - otwarte
Centrum handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy
Zielone Arkady wielkości 7 boisk piłkarskich - otwarte
Zielone Arkady wielkości 7 boisk piłkarskich - otwarte
Zielone Arkady wielkości 7 boisk piłkarskich - otwarte

Budowa galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy trwała 19 miesięcy. Na trzech kondygnacjach imponującego obiektu o powierzchni równej siedmiu boiskom piłkarskim, według standardów FIFA, powstało 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych.

REKLAMA

Starbag wybudował centrum handlowe Zielone Arkady wg projektu biura projektowego Stabil. dla firmy ECE Projektmanagement. Ciekawa pod względem architektonicznym bryła Zielonych Arkad wyróżnia się nieregularnymi geometrycznie kształtami, a jej najważniejszym elementem jest wejście główne w formie „kryształu”. Wykonanie tej potężnej stalowo-żelbetowej konstrukcji, obłożonej panelami z aluminium i wielkopowierzchniowymi elementami szklanymi, wymagało niezwykłej precyzji i doskonałej koordynacji procesów technologicznych.

- Zielone Arkady to pierwszy obiekt w Bydgoszczy wybudowany w systemie BREEAM, który wyznacza standardy zrównoważonego budownictwa na świecie. Do wysokich wymogów certyfikacji dostosowaliśmy projekt wykonawczy co pozwoliło nam na realizację inwestycji w najbardziej optymalny sposób - mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabag.

Korzyści płynące z BREEAM mają wymiar ekologiczny, ekonomiczny i społeczny. Zastosowane rozwiązania wpłyną na zwiększenie komfortu użytkowania obiektu poprzez zastosowanie przyjaznych dla ludzi i środowiska materiałów budowlanych, zapewnienie dostępu do światła dziennego i wysokiej jakości systemów instalacyjnych. Z drugiej strony obniżone zostaną koszty utrzymania budynku do czego przyczyni się zmniejszenie zużycia mediów i odpowiednia gospodarka odpadami. Warto podkreślić, że wartość rynkowa nieruchomości z certyfikatem BREEAM jest wyższa w porównaniu do budownictwa tradycyjnego.

Inwestycja w Bydgoszczy zrealizowana została według modelu „teamconcept” opartego na odpowiedzialnej partnerskiej współpracy generalnego wykonawcy i Inwestora na każdym etapie realizacji. W efekcie przyspieszony został proces budowlany przy wykorzystaniu niższych nakładów finansowych. W efekcie przyspieszony został proces budowlany przy wykorzystaniu niższych nakładów finansowych.

Dane o inwestycji:

Generalny wykonawca: Strabag
Termin realizacji: kwiecień 2014 – listopad 2015
Inwestor: ECE Projekt-management Polska
Kubatura obiektu: 570 tys. m3
Powierzchnia całkowita: 115 tys. mkw.
Powierzchnia handlowa: 50 tys. mkw.
Użyta stal: 6,9 tys. ton
Użyty beton 52 tys. m3
Liczba pracowników na budowie: 600

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY