REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielony biurowiec rośnie w Krakowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 lut 2017 09:29
Zielony biurowiec rośnie w Krakowie
fot. materiały prasowe

Postępują prace przy budowie Astris proekologicznego biurowca powstającego w biznesowym centrum Krakowa. Za projekt budynku odpowiada konsorcjum firm: architekt Tomasz Zawisza i biuro projektowe architekt Marek Trela.

REKLAMA

Od blisko 14 miesięcy trwa budowa biurowca Astris, który będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych; w budynku powstanie też parking dla ok. 160 samochodów i ponad 70 miejsc rowerowych. Budynek, którego inwestorem jest Spółka Astris, dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej.

- Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem i zmierzają do ukończenia w zakładanym terminie – informuje Adam Kamiński, kierownik Działu Zarządzania Projektami i Budowami, Tebodin Poland. 

- Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku takie jak tynki, wylewki, posadzki sufity oraz prace instalacyjne. Na ukończeniu są już okładziny elewacyjne, rusztowanie jest demontowane  i  budynek już zaczyna funkcjonować w przestrzeni publicznej w docelowym kształcie –  mówi Adam Kamiński.  

– Rozpoczęto prace związane z realizacją układu drogowego mającego poprawić stan istniejących dróg w sąsiedztwie budynku. Z realizacją tych prac są związane chwilowe niedogodności dla kierowców spowodowane tymczasowym zamknięciem ulicy Promienistych. Po wybudowaniu nowej drogi łączącej ulice Promienistych z ulicą Lublańską te niedogodności zostaną zrekompensowane z nawiązka – zapewnia Adam Kamiński, Tebodin.

Astris już na etapie projektu został zaplanowany jako obiekt nowoczesny i proekologiczny, a dowodem tego są liczne udogodnienia dla przyszłych najemców i certyfikat ekologiczny LEED. Specyfikacja techniczna kwalifikuje budynek na poziomie GOLD w certyfikacji LEED. Cały biurowiec wykonany zostanie z wysokiej jakości materiałów przyjaznych środowisku, a dźwiękoszczelne przeszklenia rozjaśnią wnętrza i wypełnią reprezentacyjną fasadę budynku. W założeniach twórców, Astris ma być miejscem dobrze urządzonej przestrzeni biurowej, która wspomaga produktywność i komfort pracy. Możliwa będzie więc swobodna aranżacja powierzchni biura w systemie open space, mieszanym lub gabinetowym. Na ostatnim piętrze i na dachu budynku powstaną tarasy - miejsce relaksu dla przyszłych pracowników. Astris jako tak zwany „zielony biurowiec” zostanie wyposażony w energooszczędny system oświetlenia, wodooszczędne toalety i w możliwie największy sposób będzie wykorzystywał światło dzienne, a pracownicy dojeżdżający do pracy rowerem, skorzystają z pryszniców i szatni.

Oddanie inwestycji planowane jest w drugim kwartale tego roku. Generalnym wykonawcą biurowca Astris jest firma budowlana RE-BAU, a za projekt architektoniczny odpowiadają: Tomasz Zawisza i Marek Trela. Komercjalizacją obiektu zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY