REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielony biurowiec w Gdańsku. To Heweliusza 18 spod kreski JEMS

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 sie 2017 13:10
Zielony biurowiec w Gdańsku. To  Heweliusza 18 spod kreski JEMS
Biurowiec Heweliusza 18 fot. mat. prasowe

Biurowiec Heweliusza 18 został zaprojektowany przez JEMS Architekci w zgodzie z zasadami zielonego budownictwa, co potwierdza uzyskany właśnie certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

REKLAMA

Teren, na którym powstaje inwestycja, pozostawał niezagospodarowany przez ponad 70 lat, czyli od czasu II wojny światowej, kiedy to zniszczeniu uległa większa część zabytkowego Gdańska. Projekt, który powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci, zachowuje historyczny charakter tej lokalizacji, łącząc nowoczesną bryłę budynku z ceglaną elewacją, charakterystyczną dla Starego i Głównego Miasta. 

Biurowiec Heweliusza 18, który powstaje w ścisłym centrum miasta, ma nie tylko uzupełniać, ale i wzbogacać istniejącą tkankę miejską. Oprócz wizualnych aspektów, duży nacisk położono na wzbogacenie zieleni w centrum miasta. W ramach inwestycji zaprojektowano tereny zielone, które będą się charakteryzować zgodną z certyfikatem BREEAM bioróżnorodnością gatunkową. Na ogólnodostępnym dla mieszkańców Gdańska placu znajdzie swoje miejsce wiele drzew, zasadzone zostaną krzewy o jadalnych dla ptaków owocach, powstaną również budki dla motyli. 

Ceglana fasada budynku, nawiązująca do tradycyjnej architektury, spełniać będzie wysokie wymogi estetyczne i zapewniać komfort użytkownikom biur poprzez doskonałą izolację akustyczną – przy projektowaniu wzięto pod uwagę natężenie hałasu przy każdej ze stron budynku. 

W ramach proekologicznych rozwiązań, które wpłyną nie tylko na efektywność biurowca, ale i jakość funkcjonowania w nim projekt oferuje: energooszczędne oświetlenie zewnętrzne o odpowiednim natężeniu z czujnikiem światła zapobiegającym świeceniu w ciągu dnia i automatycznym wyłączaniem w późnych godzinach nocnych zaprojektowane tak, aby wyeliminować zanieczyszczenie świetlne, nowoczesne oprawy lamp w biurach eliminujące szkodliwe migotanie, strefowanie oświetlenia w budynku umożliwiające wyłączanie światła w nieużytkowanych obszarach i/lub wzdłuż okien. Przyszli Najemcy będą mieli kontrolę nad swoją powierzchnią biurową poprzez możliwość monitorowania zużycia energii i wody. Systemy te sprawiają, że efektywność energetyczna budynku jest o ok. 40 proc. wyższa niż w budynku standardowym (dane z symulacji energetycznej wykonanej na potrzeby certyfikacji BREEAM).

- Nasza inwestycja prezentuje kompleksowe podejście do kwestii ekologicznych i tak ważnych, zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, aspektów wpływu samego miejsca pracy na komfort i wydajność użytkowników – podsumowuje Rafał Nowicki, CEO Europe Apollo-Rida.

Obiekt biurowy Heweliusza 18 zaoferuje najemcom 10 000 mkw. powierzchni użytkowej klasy A, 72 miejsca parkingowe, infrastrukturę dla rowerzystów oraz nowoczesny system kontroli dostępu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY