REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielony certyfikat dla warszawskiego biurowca Warta Tower

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sie 2014 11:11
Zielony certyfikat dla warszawskiego biurowca Warta Tower
fot. Warta Tower w Warszawie

Warta Tower, w zakresie zarządzania obiektem oraz za budynek, uzyskała oceny Very Good przyznawane w certyfikacji BREEAM In-Use. Budynek jest jednym z najwyższych i największych biurowców w Warszawie.

REKLAMA

 – Warta Tower to wciąż jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich biurowców. To projekt o ugruntowanej pozycji na rynku, dlatego szczególnie zależało nam, żeby zielona certyfikacja oznaczała wymierne korzyści dla najemców, jak na przykład oszczędności zużycia mediów – podkreśla Beata Jońska, Head of Property Management w Kulczyk Silverstein Properties.

W trakcie procesu certyfikacji wprowadzono m.in. procedurę segregacji śmieci, która pozwoli nie tylko na selektywną zbiórkę odpadów podlegających recyklingowi, ale również oszczędności kosztów związanych z ich wywozem. Wykonana przez ekologa analiza otoczenia pod względem bioróżnorodności flory i fauny pozwoli na poprawę ekologiczną terenu wokół budynku. Realizacja wniosków ekologa planowana jest w ciągu najbliższych miesięcy oraz w przyszłym roku. Przeprowadzona szczegółowa analiza zużycia energii elektrycznej pozwoli na wprowadzenie rozwiązań i ulepszeń w budynku, które w przyszłości przyniosą wymierne oszczędności. Aktualnie testowane są różne rozwiązania związane z wymianą oświetlenie na ledowe lub energooszczędne.

88-metrowy kompleks klasy A został otwarty w 2000 roku. Budynek składa się z dwóch zintegrowanych ze sobą części: wysokiej na 82 m wieży oraz niższej części, sześciokondygnacyjnego podium. Jego łączna powierzchnia wynosi 27 tys. mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY