REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zjawiskowa sala balowa w Sheraton Sopot Hotel

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 mar 2016 09:20
Zjawiskowa sala balowa w Sheraton Sopot Hotel
Sheraton Sopot Hotel ma nową Salę Balową Baltic Panorama
Zjawiskowa sala balowa w Sheraton Sopot Hotel
Zjawiskowa sala balowa w Sheraton Sopot Hotel
Zjawiskowa sala balowa w Sheraton Sopot Hotel

Sheraton Sopot Hotel ma nową Salę Balową Baltic Panorama. To jedyne miejsce w Trójmieście z tak wyjątkowym widokiem na morze i sopockie molo. Za projekt odpowiada ANR Firma Projektowo-Budowlana Klaudia Kozłowska-Gajewska.

REKLAMA

Miejsce jest szczególne ze względu na swoje położenie w historycznej Rotundzie Domu Zdrojowego i widok, jaki rozpościera się za dużymi oknami – błękit morza i najdłuższe drewniane molo w Europie.

- Tak unikalna lokalizacja czyni Salę Balową Baltic Panorama prestiżowym miejscem, która nada niepowtarzalnego klimatu każdemu organizowanemu tu wydarzeniu – mówi Emanuele Dalnodar, dyrektor generalny hotelu Sheraton w Sopocie.

Sala Balowa Baltic Panorama liczy 265 mkw. powierzchni (razem z foyer ponad 300 mkw.) i w zależności od ustawienia może pomieścić do 200 osób (ustawienie teatralne), 150 osób na koktajl lub zasiadaną kolację i 120 osób na kolację zasiadaną z bufetami. Wysokość od wejścia do sali to 2,85 m, a wysokość w głównej części sali to 4,30 m.

Baltic Panorama ma wiele możliwości aranżacji i ustawienia. Na potrzeby większych wydarzeń można ją połączyć z foyer i z sąsiadującą Salą Balową Marco Polo (345 mkw.) uzyskując imponującą powierzchnię  (677 mkw., a z antresolą Sali Balowej Marco Polo 877 mkw.) umożliwiającą przyjęcie do 550 gości (koktajl).

Należący do sieci Starwood Sheraton Sopot Hotel dysponuje 189 pokojami, 2 restauracjami, kawiarnią i barem. To również największe i najnowocześniejsze na Pomorzu hotelowe centrum konferencyjne liczące ponad 4 tys. mkw. przestrzeni konferencyjnej i bankietowej. Atrakcją hotelu jest luksusowe Spa oraz Centrum Fitness o powierzchni 2 tys. mkw. a także prywatna plaża.

Budynek Domu Zdrojowego, w którym mieści się Sala Balowa Baltic Panorama został zaprojektowany w 2009 r. przez Biuro architektoniczne MAT. Wnętrza były projektowane w ty samym czasie przez Wrightassociates Interior Architecture.

Obecną przebudowę, czyli przekształcenie byłej Restauracji InAzia w Salę Balową, czyli nową Baltic Panoramę projektowała ANR Firma Projektowo-Budowlana Klaudia Kozłowska-Gajewska. Wnętrza Sheraton zrobił we własnym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY