REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Złote Tarasy pokryją się mchem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 maj 2015 11:03
Złote Tarasy pokryją się mchem
Złote Tarasy - nowy design toalet
Złote Tarasy pokryją się mchem
Złote Tarasy pokryją się mchem
Złote Tarasy pokryją się mchem

W CH Złote Tarasy w Warszawie rozpoczęto przebudowę kompleksu toalet. W połowie maja centrum handlowe rozpocznie także modernizację kolejnych wnętrz. Autorem projektu jest krakowskie biuro architektoniczne Rubicon.

REKLAMA

Do użytku została oddana pierwsza z zespołu ośmiu toalet, znajdująca się na trzecim poziomie centrum handlowego, w bezpośrednim sąsiedztwie strefy „food court”. W skład przebudowywanego kompleksu weszły także toaleta dla niepełnosprawnych, osobne kabiny toaletowe dla dzieci, „strefa wypoczynku” oraz korytarz łączący kompleks toalet z pasażem handlowym.

- Mamy świadomość, że architektura Złotych Tarasów czyni je obiektem wyjątkowym, nie tylko w Warszawie, ale również w Europie czy na świecie - mówił Karel Zeman Asset Manager z firmy CBRE Global Investors. - Chcemy – co oczywiste – aby wszelkie zmiany prowadziły do polepszenia standardu pobytu klientów na terenie naszej galerii, ale też w sposób czytelny nawiązywały do estetyki Złotych Tarasów. Przy pracy nad projektem przebudowy toalet zwracaliśmy uwagę na kombinację rozwiązań użytkowych i ekologicznych – powiedział Karel Zeman.

W toaletach zainstalowano wieszaki na płaszcze i torebki. Wkrótce pojawi się także miejsce do makijażu dla kobiet. Do innowacyjnych rozwiązań należą wmontowane w krany suszarki, z których można korzystać bez konieczności przemieszczania się po toalecie z mokrymi rękoma. Duży nacisk położono na rozwiązania „eko”, w tym automatyczne spłukiwanie wody z opcją spłukiwania ręcznego. Przy wszystkich kranach zainstalowano filtry antybakteryjne, a kabiny toaletowe wyposażono w dezynfekujący żel do desek.

Jedną z głównych inspiracji przy tworzeniu projektu stał się szklany dach centrum, będący znakiem rozpoznawczym całego obiektu. Geometria przeszklenia znalazła odzwierciedlenie w powtarzających się we wnętrzach toalet geometrycznych motywach wykończeniowych, takich jak umywalki, lustra czy zabudowy sufitów. Autorem projektu jest krakowskie biuro architektoniczne Rubicon.

W miejsce typowego podziału na dwa osobne pomieszczenia (przedsionek i toalety) wprowadzono jednoprzestrzenne wnętrza, których centralnym punktem zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym są umywalki. Zaprojektowano je jako indywidualne rzeźbiarskie elementy, o mocnych trójkątnych motywach. Zamiast typowych ściennych suszarek do rąk umywalki wyposażono w baterie z funkcją suszenia. Zainstalowano również zintegrowane podświetlenie luster, które podkreśla geometryczne formy wnętrza, nadając mu niepowtarzalny charakter. By zmiękczyć formy umywalek i sufitów wprowadzono elementy zieleni w formie ścian z leśnego mchu. Powierzchnie z mchu będą w znacznej mierze ukryte za przeszkleniem.

Ściana, która prowadzi do toalet, została wykończona grawerowanymi taflami luster wzorami nawiązującymi do formy i wzoru charakterystycznego dla kopuły Złotych Tarasów.        

Całość podkreślają pieczołowicie dobrane materiały wykończeniowe, które swoimi kolorami i fakturami uwypuklają rzeźbiarskie elementy wnętrz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY