REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zmodernizowano zabytkowy budynek w Grudziądzu

  • Autor: kujawsko-pomorskie.pl
  • 13 sty 2016 13:24
Zmodernizowano zabytkowy budynek w Grudziądzu
fot. Fotolia

Zakończył się kolejny etap rewitalizacji budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Grudziądzu, który mieści się w XIX-wiecznym budynku przy ul. Marcinkowskiego 6-8.

REKLAMA

Remont zabytkowego budynku był możliwy dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. 

Środowiskowy Dom Samopomocy mieści się w XIX-wiecznym zabytkowym budynku przy ul. Marcinkowskiego 6-8 w Grudziądzu. Grudziądzkie Centrum Caritas im. Bł. Juty, które prowadzi placówkę od 2007 roku zaadaptowało wcześniej na jej potrzeby parter i pierwsze piętro budynku oraz wyremontowało dach.

Kontynuację prace remontowo-rewitalizacyjnych umożliwiły marszałkowskie środki z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza. W ramach zakończonej właśnie inwestycji osuszono piwnice budynku, wymieniono instalację grzewczą oraz zaadaptowano poddasze na świetlicę i sale terapii zajęciowej. Powstała też platforma windowa dla niepełnosprawnych umożliwiająca komunikację ze wszystkimi poziomami budynku. Wsparcie z RPO wyniosło ponad 700 tysięcy złotych.

Adaptacja nowych pomieszczeń umożliwiła zwiększenie liczby podopiecznych placówki o 10 osób. Po remoncie z pomocy Środowiskowego Domu Samopomocy będzie korzystać 40 osób przewlekle psychicznie chorych. W budynku mieści się również świetlica opiekuńczo-wychowawczo-profilaktyczna dla 40 dzieci, stołówka dla podopiecznych, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz punkt wydawania leków.

W wtorek (12 stycznia) w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyła się uroczystość zakończenia rewitalizacji placówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY