REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Znani architekci i studenci będą wspólnie pracować

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 mar 2015 11:59
Znani architekci i studenci będą wspólnie pracować
fot. Fotolia

Warsztaty cyklu Architektour to architektoniczne wydarzenie poświęcone sztukom projektowym. Studenci pod okiem znanych architektów i aktywistów miejskich będą się głowić nad problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Każda edycja warsztatów odbywa się w innym mieście. Teraz przyszedł czas na Wałbrzych.

REKLAMA

Impreza organizowana przez Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundację Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu omija wielkie metropolie i pozwala uczestnikom poznać miasta na co dzień nie pojawiające się na pierwszych stronach gazet.

Po Malborku, Przemyślu, Elblągu czas na Wałbrzych. Między 20 a 25 kwietnia setka studentów pracujących pod okiem znanych architektów i aktywistów miejskich będzie głowiła się nad problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Uczestnicy zetkną się ze specyfiką miejsca uzbrojeni w bogate materiały przygotowywane przez Urząd Miasta Wałbrzych – współorganizatora bieżącej edycji.

Tematem przewodnim warsztatów jest hasło „Człowiek a miasto, miasto a człowiek”. W Wałbrzychu- miejscu gdzie problemy społeczne i ekonomiczne mieszają się z wielkim dorobkiem europejskiego przemysłu i myśli technicznej, hasło to nabiera wyjątkowego znaczenia. Studenci inspirowani wykładami, uwagami tutorów i wydarzeniami kulturalnymi towarzyszącymi warsztatom będą mieli okazję na działanie w "nieakademicki" sposób. W całym procesie poznawania miasta i kreowania projektowych odpowiedzi na zadane tematy goście będą mieli do dyspozycji pomoc przedstawicieli miasta- znawców specyfiki miejsca.

Tematy projektów będą zróżnicowane. Znajdzie się miejsce zarówno na rewitalizacje, małą architekturę, adaptację wnętrz urbanistycznych, rekonstrukcje i współczesne interwencje.

 Tutorami podczas tegorocznej edycji warsztatów będą architekci ze znanych polskich i zagranicznych pracowni takich jak HS99, WWAA, Gunita Kulikowsky, Centrala, Monika Arczyńska, Jörg Rügemer, Dariusz Śmiechowski, Paweł Jaworski. Ponadto odpowiedzią na nowoczesne trendy w architekturze będzie duet tutorski Adriana Krężlika i Kacpra Radziszewskiego prowadzący grupę, która zajmie się projektowaniem parametrycznym.

Aby wziąć udział w warsztatach Architektour 2015 w Wałbrzychu, należy wykonać projekt kwalifikacyjny, tzw. wstępniak na temat REAKCJA  do 1 kwietnia 2015. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie architekotur.pl. Zaś do dnia 7.04 kwietnia ruszy rejestracja na wydarzenia otwarte dla publiczności.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY