REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Znani architekci i studenci będą wspólnie pracować

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 mar 2015 11:59
Znani architekci i studenci będą wspólnie pracować
fot. Fotolia

Warsztaty cyklu Architektour to architektoniczne wydarzenie poświęcone sztukom projektowym. Studenci pod okiem znanych architektów i aktywistów miejskich będą się głowić nad problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Każda edycja warsztatów odbywa się w innym mieście. Teraz przyszedł czas na Wałbrzych.

REKLAMA

Impreza organizowana przez Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundację Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu omija wielkie metropolie i pozwala uczestnikom poznać miasta na co dzień nie pojawiające się na pierwszych stronach gazet.

Po Malborku, Przemyślu, Elblągu czas na Wałbrzych. Między 20 a 25 kwietnia setka studentów pracujących pod okiem znanych architektów i aktywistów miejskich będzie głowiła się nad problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Uczestnicy zetkną się ze specyfiką miejsca uzbrojeni w bogate materiały przygotowywane przez Urząd Miasta Wałbrzych – współorganizatora bieżącej edycji.

Tematem przewodnim warsztatów jest hasło „Człowiek a miasto, miasto a człowiek”. W Wałbrzychu- miejscu gdzie problemy społeczne i ekonomiczne mieszają się z wielkim dorobkiem europejskiego przemysłu i myśli technicznej, hasło to nabiera wyjątkowego znaczenia. Studenci inspirowani wykładami, uwagami tutorów i wydarzeniami kulturalnymi towarzyszącymi warsztatom będą mieli okazję na działanie w "nieakademicki" sposób. W całym procesie poznawania miasta i kreowania projektowych odpowiedzi na zadane tematy goście będą mieli do dyspozycji pomoc przedstawicieli miasta- znawców specyfiki miejsca.

Tematy projektów będą zróżnicowane. Znajdzie się miejsce zarówno na rewitalizacje, małą architekturę, adaptację wnętrz urbanistycznych, rekonstrukcje i współczesne interwencje.

 Tutorami podczas tegorocznej edycji warsztatów będą architekci ze znanych polskich i zagranicznych pracowni takich jak HS99, WWAA, Gunita Kulikowsky, Centrala, Monika Arczyńska, Jörg Rügemer, Dariusz Śmiechowski, Paweł Jaworski. Ponadto odpowiedzią na nowoczesne trendy w architekturze będzie duet tutorski Adriana Krężlika i Kacpra Radziszewskiego prowadzący grupę, która zajmie się projektowaniem parametrycznym.

Aby wziąć udział w warsztatach Architektour 2015 w Wałbrzychu, należy wykonać projekt kwalifikacyjny, tzw. wstępniak na temat REAKCJA  do 1 kwietnia 2015. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie architekotur.pl. Zaś do dnia 7.04 kwietnia ruszy rejestracja na wydarzenia otwarte dla publiczności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY