REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zobacz, jak kiedyś warszawiacy spędzali czas na rzece

  • Autor: UM Warszawa
  • 14 lip 2017 12:11
Zobacz, jak kiedyś warszawiacy spędzali czas na rzece
fot. UM Warszawa

Już 15 lipca, na warszawskim bulwarze Jana Karskiego otwarta zostanie wystawa „Jakże mogłem zapomnieć! Przecież mamy Wisłę!”. Na ekspozycji znajdować się będą zdjęcia, pochodzące z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego, ilustrujące jak w okresie międzywojennym spędzano czas na rzece w Warszawie.

REKLAMA

Tytuł „Jakże mogłem zapomnieć! Przecież mamy Wisłę!” nawiązuje do artykułu z Kuriera Warszawskiego z lipca 1936 r. Na wystawie zobaczymy zdjęcia m.in. z pobytu grupy aktorów płynących balią z Krakowa do Gdańska, uczestników spływu „Przez Polskę do morza” czy wyścigów i maratonów pływackich. Zdjęcia powstały w latach dwudziestolecia międzywojennego na potrzeby „Ilustrowanego Kuriera Codziennego”, gazety wydawanej w latach 1910-1939 w Krakowie.

Wystawę, która ustawiona zostanie na bulwarze Jana Karskiego, na wysokości ulicy Boleść, o godz. 17.30 otworzą przedstawiciele władz m.st. Warszawy, dyrekcji Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Fundacji Promocji Rekreacji „KIM”. Towarzyszyć im będą kajakarze biorący udział w niemal tysiąckilometrowym spływie kajakowym Vistuliada – od kilometra „0” szlaku żeglownego do Bałtyku”. Otwarciu towarzyszyć będzie krótka prezentacja i wykład na temat ekspozycji.

Wystawę opracowała Fundacja Promocji Rekreacji „KIM” w ramach zadania „Vistuliada. Przystanek Warszawa”, które współfinansuje m.st. Warszawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY