REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zobacz jak pięknieje Wrocław

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 cze 2016 12:17
Zobacz jak pięknieje Wrocław
Wrocław, fot. pixabay.com

25 czerwca ruszy wystawa „Wrocław pięknieje” organizowana przez BPI Polska przy wsparciu ESK 2016. Jej celem jest pokazanie zmian jakie zachodziły w mieście na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Na wystawie zaprezentowane zostaną współczesne i archiwalne zdjęcia wybranych miejsc stanowiących wizytówkę stolicy Dolnego Śląska.

REKLAMA

- Zaplanowana wystawa obrazuje proces przemian jakie zachodziły we Wrocławiu na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Unikatowa architektura i niepowtarzalny klimat miasta zmienia się, na nowo podkreślając piękno i wyjątkowość stolicy Dolnego Śląska. W naszej ekspozycji zaprezentujemy kilka miejsc, które stanowią wizytówkę Wrocławia oraz zmiany jakie w nich zaszły – powiedziała Daria Małecka, Marketing Manager w BPI Polska.

Niektóre z miejsc, które zostaną pokazane na wystawie to Dworzec Główny, Most Pomorski, Opera, Most Uniwersytecki, Plac Kościuszki, Rynek z Ratuszem, ul. Oławska, Dom Handlowy Feniks, Plac Jana Pawła II i Kościół Św. Elżbiety. Nie zabraknie też miejsc nowych, jak Bulwary Książęce – inwestycji, która poza funkcją mieszkalną, przewiduje powstanie m.in. promenady przy bulwarach odrzańskich, pieszej ulicy handlowej i placu Pomorskiego jako otwartych przestrzeni publicznych dostępnych dla wszystkich Wrocławian.

Miniatury części zdjęć będzie można oglądać do 4 lipca na placu przed Dworcem Wrocław Główny przy ul. Piłsudskiego 105, wystawa właściwa z fotografiami w wielkim formacie będzie miała miejsce na ogrodzeniu inwestycji Bulwary Książęce przy ul. Ks. Witolda od strony Mostu Pomorskiego naprzeciwko Archiwów Państwowych i potrwa do 22 lipca.
 
Wydarzeniu towarzyszy akcja specjalna #wyślijpocztówkę, w ramach której zwiedzający będą mogli bezpłatnie wysłać pozdrowienia z Wrocławia dzięki specjalnym kartkom pocztowym i skrzynce ustawionej przy wystawie głównej na ul. Księcia Witolda.
 
Wystawę wspiera Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY