REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zobacz jak szkło, blacha i kamień ożywają pod wpływem światła

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 gru 2016 11:01
Zobacz jak szkło, blacha i kamień ożywają pod wpływem światła
fot. Duccio Malagamba

Dynamiczna, niezwykła bryła obiektu i zjawiskowo iluminująca fasada to cechy wyróżniające muzeum MOCAPE w chińskim Shenzhen. Zobacz jak szkło, blacha perforowana i kamień ożywają pod wpływem precyzyjnie dobranego oświetlenia.

REKLAMA

Znajdujące się w chińskim Shenzhen MOCAPE łączy w sobie dwie instytucje i obiekty, połączone w jeden, funkcjonujący wspólnie organizm (to muzeum zajmującego się sztuką współczesną oraz urbanistyką). Obiekt zwraca uwagę niezwykłą, żywą architekturą. To dzieło pracowni coop himmelb(l)au oraz huasen architectural & engineering designing con-sultants ltd (hsarchitects). Obiekt powstawał w latach 2007-2016 i jest jednym z elementów realizowanego planu Dzielnicy Kulturalnej Futian. 

Wielofunkcyjna, monolityczna fasada jest przezroczysta i dzięki wyrafinowanemu oświetleniu zwiedzający mają pełny wgląd we obszar pomiędzy obiektami - a z zewnątrz, także m.in. wysokiemu na 6-17 metrów wejściu, mamy wrażenie, że jesteśmy jedynie w delikatnie zacienionej otwartej przestrzeni, a nie wewnątrz obiektu.

Na poniższym wideo można zobaczyć, jak niesamowite wrażenie sprawia interaktywna fasada obiektu MOCAPE - koncepcję oświetlenia opracowała firma Grand Sight Design International Limited.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY