REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zobacz jak zmienił się Dworzec Centralny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 mar 2016 11:56
Zobacz jak zmienił się Dworzec Centralny
fot. PKP S.A.
Zobacz jak zmienił się Dworzec Centralny
Zobacz jak zmienił się Dworzec Centralny

Antresola na Dworcu Centralnym w Warszawie, którą zaprojektowali SUD Architekt, została otwarta. Jej znakiem szczególnym jest jasna i lekka konstrukcja łącząca nowoczesny design z funkcjonalnością.

REKLAMA

Inwestycja pozwoliła optymalnie i nowocześnie zagospodarować wnętrze dworca. W hali głównej pojawiła się dodatkowa przestrzeń w formie antresoli. Dzięki temu podróżni będą mogli w komfortowych warunkach oczekiwać na pociąg również na poziomie +1. Pasażerowie mają do dyspozycji nową poczekalnię z dostępem do Internetu i gniazdek elektrycznych. Powstała antresola oraz prowadzące na nią schody ruchome ułatwiają również dostęp do zlokalizowanych na piętrze: supermarketu i restauracji.

- Estetyzacja Dworca Centralnego pozwoliła lepiej wykorzystać przestrzeń w budynku – mówi Grzegorz Tomaszewski, pełnomocnik zarządu PKP ds. nieruchomości. – Budowa antresoli oraz nowe zagospodarowanie hali głównej oznacza bardziej komfortowe warunki zarówno dla naszych podróżnych, jak i najemców.

Estetyzacją objęta została również część podziemna dworca: dojście do stacji WKD Śródmieście oraz galeria zachodnia i część północnej. Dzięki nowym rozwiązaniom w zakresie wykończenia wnętrz, pasaże są bardziej przestronne i lepiej doświetlone.

Na dworcu trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe w galeriach podziemnych. Koszt inwestycji związanej z estetyzacją wyniósł 19,5 mln zł.

Przeczytaj więcej: Dworzec Centralny jak galeria

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY