REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zobacz nowy koncept w Poznaniu - Roosevelta 22

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 maj 2015 12:26
Zobacz nowy koncept w Poznaniu - Roosevelta 22
Bałtyk Tower w Poznaniu, fot. baltykpoznan.pl
Zobacz nowy koncept w Poznaniu - Roosevelta 22

W połowie listopada rozpoczęły się prace przygotowawcze do jednej z najbardziej dyskutowanych nowych inwestycji w Poznaniu - nowoczesnego biurowca Bałtyk, który stanie przy Rondzie Kaponiera i na styku głównych arterii miasta. To wydarzenie o tyle ważne, że nie chodzi o budowę kolejnego wysokiego biurowca. W samym centrum miasta powstaje nowy koncept nazwany Roosevelta 22.

REKLAMA

Nowy koncept nazwany Roosevelta 22 obejmuje istniejącą już Concordię Design - centrum designu, nowy budynek Bałtyku z przestrzenią biurową, restauracyjną, tarasem widokowym z najrozleglejszą panoramą Poznania, One Room Hotel oraz Podwórko - plac pomiędzy nimi, który będzie pełnił funkcje społeczne, animujące różne środowiska. W czasie “Tygodnia z architekturą” organizowanego przez SARP w Poznaniu będzie można wejść na plac budowy Bałtyku, a także zobaczyć prezentowaną w Concordia Design makietę całej inwestycji Roosevelta 22 i usłyszeć o idei tego miejsca. Oprowadzać będą: Tomasz Frycz (Garvest – inwestor) i Wojtek Andrejczyn (PORR – generalny wykonawca).

Idea

Koncept Roosevelta 22 został zaprojektowany w oparciu o najnowsze standardy myślenia o sposobach funkcjonowania przestrzeni publicznej w nowoczesnych metropoliach. Miejsce, które topograficznie znajduje się w rzeczywistym centrum miasta, na styku jego głównych ulic, ma ambicje stać się demokratyczną przestrzenią łączącą biznes, design, kreatywną rozrywkę, integrującą różne społeczności. Będzie to jednocześnie brama do rewitalizowanej ulicy Święty Marcin, tworząc wspólnie nową miastotwórczą przestrzeń. Siłą konceptu Roosevelta 22 jest połączenie wartości każdego z trzech podmiotów: Bałtyku, Concordii Design oraz Podwórka.

Architektura

Roosevelta 22 to przykład świadomego projektowania przestrzeni publicznej i harmonijnego połączenia „starej” i „nowej” architektury. Bałtyk będzie multifunkcjonalnym budynkiem z nowocześnie zaprojektowaną powierzchnią biurową, innowacyjnymi rozwiązaniami przestrzeni wewnątrz.

Za całość konceptu architektonicznego odpowiada znana na całym świecie holenderska pracownia MVRDV pod kierunkiem Natalie de Vries, a w kooperacji z polskim biurem NO Natkaniec Olechnicki Architekci. Bałtyk inspirowany jest poznańskim modernizmem w najlepszym wydaniu, zwłaszcza uznawanym za ikonę tego stylu - Okrąglakiem autorstwa Marka Leykama. Po trwających kilka lat pracach koncepcyjnych i projektowych budynek ostatecznie będzie miał 16 kondygnacji układających się w nieregularną, górującą nad centrum miasta bryłę, która z każdego punktu wygląda inaczej.

Bałtyk będzie korespondował z funkcjonującą na mapie Poznania od trzech lat Concordią Design - centrum kreatywności, designu i biznesu, które jest uznawane za bardzo udany przykład rewitalizacja budynku z przełomu XIX/XX w. Concordia utożsamia połączenie historycznej architektury z nowoczesnym designem i nowymi funkcjami stawianymi przed centrum designu, w którym mieści się inkubator przedsiębiorczości czyli co-office - grupa młodych firm z sektora kreatywnego, restauracja, przestrzeń konferencyjno-wystawowa oraz innowacyjna drukarnia.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY