REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Żółty kolor razi w przestrzeni publicznej? Nie w Polsce

  • Autor: Onet.pl
  • 24 lip 2015 16:00
Żółty kolor razi w przestrzeni publicznej? Nie w Polsce
fot. Monik Markus, flickr.com

Jak podaje portal Onet.pl, w Wielkiej Brytanii opinia publiczna zbulwersowana jest pojawieniem się podrobionego sklepu Biedronki. I nie chodzi o samą markę, a o kolor, który razi mieszkańców Wysp.

REKLAMA

Rażący żółty kolor jest aż nazbyt wyrazisty, lokalna wspólnota jest zdecydowana – sklep „Biedronki” koniecznie trzeba przemalować - podaje Onet.pl

Przykład ten pokazuje jak ważna jest estetyka przestrzeni publicznej.

Reakcja mieszkańców brytyjskiego miasteczka może wzbudzać zdziwienie wśród Polaków, którzy przyzwyczajeni są do intensywnego żółtego koloru, nawet w eleganckich biurowcach w centrum Warszawy.

Jak donosi Onet.pl, jasnożółty sklep przy Barton Street wywołuje szok, a mieszkańcy miasteczka Gloucester mówią, że ten kolor nie współgra z innymi budynkami w sąsiedztwie. Wszyscy nie kryją zaskoczenia tak niedopasowanym do ich okolicy budynkiem.

Pomysł podrobienia sklepu popularnej marki był zapewne dedykowany innym emigrantom z Polski. Problem w tym, że, podszywając się pod dużą sieć, drobni przedsiębiorcy stąpają po cienkim lodzie. W końcu ktoś się może przyczepić - czytamy w portalu Onet.pl

A ponadto, może świadczyć o złym guście architektonicznym Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY