REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zostać designerem - inspirujące spotkania dla najmłodszych

  • Autor: wroclaw.pl
  • 12 sty 2015 10:31
Zostać designerem - inspirujące spotkania dla najmłodszych
wystawa „Mendini – maestro del design”, fot. wroclaw.pl

W Muzeum Architektury trwa wystawa „Mendini – maestro del design”. Twórczość światowej sławy architekta i dizajnera Alessandro Mendiniego w czasie ferii będą mogły poznać także dzieci. Muzeum zaprasza na spotkania dla dzieci w wieku 6-12 lat.

REKLAMA

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, na których, niczym sam mistrz Mendini, będą wspólnie ozdabiać przedmioty codziennego użytku i zmieniać je w dzieła sztuki.

Alessandro Mendini (ur. 1931 r. w Mediolanie) to włoski architekt i projektant, a także teoretyk designu. Przez wiele lat zajmował się działalnością wydawniczą. Był m.in. redaktorem znanego włoskiego pisma poświęconego wzornictwu - „Domus”.

Najsłynniejsze dzieło Mendiniego – fotel Proust jest chyba jedynym przedmiotem w historii wzornictwa, który nie został zaprojektowany przez swojego twórcę. Mendini kopię barokowego fotela ozdobił kolorowymi plamkami i tym sposobem znalazł się wśród największych dizajnerów.

Fotel Proust powstał w roku 1978, kiedy to jego autor przeżywał kryzys twórczy. Wydawało mu się, że już wszystko zostało zaprojektowane, że niczego nowego nie da się już wymyślić. Stworzył więc teorię, według której dekoracja przedmiotu jest równie ważna jak jego forma. Oznacza to, że kolor, faktura, czy wzór są w stanie zmienić znany przedmiot w coś nowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY