REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zrewitalizowane obiekty dodadzą blasku Wrocławiowi

  • Autor: propertydesign.pl
  • 01 kwi 2014 12:26
Zrewitalizowane obiekty dodadzą blasku Wrocławiowi
Wizualizacja Hotel Piast, fot. Cohm
Zrewitalizowane obiekty dodadzą blasku Wrocławiowi
Zrewitalizowane obiekty dodadzą blasku Wrocławiowi

Trwa odbudowa zabytkowego Hotelu Piast oraz dwóch historycznych obiektów hotelowych przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu. Dzięki inwestycjom w całkowitą odbudowę hostelu Piast zmieni się od dawna zaniedbana ulica Piłsudskiego. Dworzec Główny PKP, nowy Teatr Capitol, odnowione obiekty hotelowe oraz nowy biurowiec pomiędzy nimi, dodadzą blasku tej części centrum miasta.

REKLAMA

Dwa lata temu oddano do użytku całkowicie odnowiony Dworzec Główny PKP oraz nastąpiła rewitalizacja jego najbliższej okolicy. W zeszłym roku oficjalnie otworzono nowy Teatr Capitol, który po modernizacji i przebudowie odzyskał przedwojenny blask i zyskał nowoczesny wygląd.

– Te dwa znaczące dla miasta obiekty wyznaczyły standardy, których dotrzymanie pozwoli nam wnieść swój wkład w zmianę wizerunku ul. Piłsudskiego. Odbudowa Hotelu Piast oraz modernizacja 2 znaczących dla tej okolicy obiektów hotelowych bez wątpienia odświeży i zmieni dzisiejszy obraz tak ważnej dla miasta i mieszkańców okolicy – zapewnia Bartosz Gebel, prezes spółki Cohm, która zarządza obiektami.

Nadrzędną inwestycją zarządcy jest całkowita odbudowa dotychczasowego hostelu DW Piast. Obiekt ten znajduje się na liście zabytków miasta Wrocławia - już w tej chwili trwają tam prace remontowe. Cały środek poddany jest rozbiórce i będzie wyburzony. Odnowiona zostanie cała elewacja oraz wnętrze „Piasta”. Stanie się on nowym 2 gwiazdkowym hotelem. Odzyska swój dawny blask i zmieni oblicze najbliższego sąsiedztwa Dworca Głównego PKP. Odremontowana zostanie charakterystyczna kopuła, która w przeszłości wraz z kopułą Granda stanowiła tzw. "bramę miasta”. W nowym obiekcie typu „bed & breakfast”, oprócz sali konferencyjnej oraz sali śniadaniowej położonych na 6 piętrze hotelu, znajdziemy 92 pokoje, które stylem i charakterem będą bezpośrednio nawiązywać do przedwojennej aranżacji Piasta.

– Zbudowany w 1908 roku jako Hotel Kronprinz, dzisiejszy Hotel Piast bez wątpienia stanie się wizytówką tej części miasta. Dzięki wyraźnemu zaangażowaniu inwestora, już przy wstępnych pracach projektowych głównym założeniem było przywrócenie hotelowi jego blasku, dostojności i klasy z początku XX wieku. Neobarokowa fasada doskonale wypełni nową jakość przestrzeni publicznej w tej części miasta – zapewniają Marta Kwolek i Grzegorz Januszkiewicz, architekci odpowiedzialni za prace projektowe Hotelu Piast. Jak zapewnia spółka zarządzająca obiektami – mieszkańcy miasta Wrocławia oraz turyści poznają nowe oblicze Hotelu Piast w IV kwartale 2014 roku.

Naprzeciwko nowego „Piasta”, już za chwilę ruszy kolejna inwestycja realizowana przez inną spółkę. Biurowiec zostanie tak zbudowany, aby zapełnić zachodnią pierzeje placu przed dworcem PKP. – To doskonała wiadomość. Dzięki całkowitej odbudowie Hotelu Piast, Dworzec Główny PKP oraz nowa inwestycja, stworzą nową kwadraturę przestrzenna złożoną z 4 wykończonych z największą starannością i dbałością obiektów, nawiązujących do siebie architekturą, stylem i klimatem. Zaraz obok odnowiony już Hotel Europejski wraz z najstarszą w mieście, znaną od pokoleń Kawiarnią Europejską. Tym samym mamy szanse stworzyć „stare-nowe” miejsce spotkań przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu – komentuje Bartosz Gebel.

Kolejną inwestycją prowadzoną równorzędnie przez spółkę Cohm są prace remontowe przy istniejącym i funkcjonującym Hotelu Polonia. Obiekt, w związku z istniejącymi wymogami, podniesie swoją jakość do 4 gwiazdek.

– Bezpośrednie sąsiedztwo z tak zacnym elementem przestrzeni jakim stał się Teatr Capitol na pewno będzie znaczącym czynnikiem decydującym o kolejności inwestycji w spółce. Także ostatnie doniesienia magistratu w kwestii odświeżenia ul. Bogusławskiego i uczynienia z niej spacerowego deptaku napawają optymizmem i motywują do dalszych działań. Wierzymy, że już w niedalekiej przyszłości wrocławianie i turyści otrzymają nowy, piękny „kawałek” Wrocławia – zwracają uwagę przedstawiciele spółki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY