REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zwycięzcy konkursu Prime Property Prize 2014

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 wrz 2014 09:55
Zwycięzcy konkursu Prime Property Prize 2014
Gala Prime Property Prize 2014
Zwycięzcy konkursu Prime Property Prize 2014
Zwycięzcy konkursu Prime Property Prize 2014
Zwycięzcy konkursu Prime Property Prize 2014

Gala przyznania nagród Prime Property Prize 2014, towarzysząca konferencji Property Forum 2014, za nami. Statuetki przyznano w dziesięciu kategoriach.

REKLAMA

Konkurs Prime Property Prize 2014 miał za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. W czasach, gdy hasło "zielone budownictwo" przestało być tylko modą, organizatorzy plebiscytu chcieli także wyróżnić projekty komercyjne najbardziej zaawansowane technologicznie.

Tegoroczna edycja konkursu została wzbogacona o nową kategorię - Architektura. Nagroda portalu Propertydesign.pl jest przyznawana obiektom komercyjnym wnoszącym na rynek nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, wyznaczające nowe trendy w tym zakresie, a także powstające z poszanowaniem otoczenia i tkanki miejskiej.

Plac Unii z nagrodą za architekturę 
W kategorii Architektura o nagrodę walczyły cztery budynki w Warszawie: Plac Unii, biurowiec Green Wings, Cosmopolitan Twarda 2/4 oraz Chmielna 25. Nominację otrzymał także poznański Puro Hotel. Zwycięzcą jest Plac Unii.

To jedna z największych inwestycji komercyjnych zrealizowanych w Warszawie w ostatnich latach. To także pierwsze centrum handlowe tej wielkości, oddane do użytku w stolicy od ponad sześciu lat. Stojący na granicy Śródmieścia i Mokotowa budynek Placu Unii stał się nowym symbolem tej części stolicy.

Projekt, wyłoniony w konkursie zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates, pod przewodnictwem profesora Stefana Kuryłowicza. Za inspirację posłużyły przed- i powojenne plany zabudowy okolicy oraz nowojorski budynek Flatiron - jeden z pierwszych wysokościowców o konstrukcji stalowej.

Statuetkę Prime Property Prize odebrał Michał Skotnicki, prezes zarządu, BBI Development oraz architekci Jacek Świderski z Kuryłowicz& Associates oraz Kamila Zębik, partner w Liebrecht & Woods.

- Bardzo dziękujemy za to wyjątkowe wyróżnienie. Nagroda jest tym cenniejsza, że ten budynek jest jednym z największych obiektów biurowo-handlowych zrealizowanych nie tylko w Warszawie, ale i na terenie Europy - powiedział prezes BBI, Michał Skotnicki.

Łódź - Miasto Przyjazne Inwestorom 
W kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom zwyciężyła Łódź. O tytuł ubiegały się także: Poznań, Katowice, Lublin i Bydgoszcz. Statuetkę odebrał Wiceprezydent Łodzi - Marek Cieślak.

Miasto to jest jednym z pięciu największych ośrodków outsourcingu w Polsce. Obecnie w sektorze usług dla biznesu jest tu zatrudnionych ok. 10 tys. pracowników. Tylko w roku 2013 powstało ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy. Łodzi zaufali już tacy inwestorzy jak: Infosys, Ericpol, Tom Tom, Accenture czy Fujitsu Technology Solutions.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY