Eleganckie wnętrze i stylowe garnitury - 370studio dla marki MercerPropertydesign.pl - 18-02-2015 09:50


Nowoczesne, przyjazne wnętrze i stylowe garnitury – tak w skrócie można opisać projekt 370studio dla marki Mercer.

Pracownia 370studio odpowiedzialna była za projekt wnętrza w warszawskim i poznańskim butiku marki Mercer.

Z firmą Mercer pracownia jest związana od samego początku tworzenia marki. - Naszym zadaniem było zamienienie narożnego i nieustawnego lokalu, w elegancki i przyjazny sklep, co udało się dzięki odpowiedniemu oświetleniu, kolorystyce i zabawnym dodatkom. Dodatkowo zajęliśmy się stworzeniem identyfikacji wizualnej marki a wisienką na torcie było zaprojektowanie witryn – połączenie nowoczesnych elementów z antykami i eleganckimi stylizacjami powoduje, że nikt nie przechodzi tamtędy obojętnie - mówi Katarzyna Westrych, architekt z 370studio.

Nowo powstały sklep, wymagał stworzenia materiałów graficznych współgrających z projektem wnętrz i generalną wizją firmy. - Mieliśmy za zadanie pomóc przy tworzeniu marki. Dlatego też stworzyliśmy kompleksową identyfikację wizualną (logo, wizytówki, bony upominkowe, zdjęcia na stronę www, newslettery) oraz elementy z zakresu visual merchandising (witryny sklepowe, księgi krojów, ekspozycje) - wspominają architekci.

Po warszawskim sukcesie, właściciel marki Mercer Fashion postanowił otworzyć salon szycia miarowego w sercu Poznania. Zlokalizowany w starej kamienicy niedaleko starówki, butik przyciąga uwagę dużymi witrynami oraz wnętrzem utrzymanym w stylistyce minimalistycznej klasyki. Projekt wnętrz powstawał w odniesieniu do charakteru starej kamienicy.