REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne wnętrze z historią w tle

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 mar 2015 09:38
Nowoczesne wnętrze z historią w tle
Wizualizacja Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy”, fot. Xplan

Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy” przeprowadzi się do wieżowca Concept Tower, zlokalizowanego przy ul. Grzybowskiej w Warszawie. W planach wnętrze o tradycji zeszłej epoki, ale w nowoczesnym wydaniu.

REKLAMA

Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy” przeprowadzi się do wieżowca Concept Tower, zlokalizowanego przy ul. Grzybowskiej w Warszawie. Zajmie ona biuro o powierzchni 150 mkw., które zaaranżuje firma Xplan. Generalny wykonawca wykona prace ogólnobudowlane, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne oraz teletechniczne. Xplan dostarczy również meble kuchenne, szafy garderobiane, sufit podwieszany, wykładzinę dywanową, wykładzinę PCV, płytki łazienkowe oraz drzwi.

Na potrzeby Fundacji firma Xplan przygotuje łącznie dziewięć pomieszczeń; recepcję, pokoje biurowe, sale konferencyjne, archiwum, gabinety, kuchnię oraz łazienki z pełnym wyposażeniem. Na ścianach zostaną zawieszone fototapety, przedstawiające ważne wydarzenia historyczne związane z Solidarnością i Lechem Wałęsą.

- Założeniem projektu jest stworzenie przestrzennego, funkcjonalnego wnętrza o tradycji zeszłej epoki w nowoczesnym wydaniu. Współczesna forma budynku, w którym znajduje się siedziba Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy odzwierciedla się również  we wnętrzach biura. Już w recepcji spotykamy nowoczesna stylistykę wykończenia wnętrza, którą widzimy w jasnej kolorystyce i prostej formie mebli. Prostota z kontrastowana jest  z olbrzymim wydrukiem zdjęcia Lecha Wałęsy. Ta pamiątka przenosi nas myślami do lat 80-tych i przywołuje dawne wspomnienia trudnych, ale za to chwalebnych lat. Reszta biura jest  w spójnej filozofii i wszędzie możemy spotkać zdjęcia z historii Lecha Wałęsy i naszego kraju. Wnętrza są bardzo jasne i wszędzie dociera dużo światła z olbrzymich tafli okien – powiedziała Magdalena Smyk, architekt odpowiedzialna za stworzenie projektu Instytutu.

Zakończenie realizacji przewidziane jest na koniec tego miesiąca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY