REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wbicie łopaty rozpoczęło budowę KróLEWskiej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 maj 2014 16:35
Wbicie łopaty rozpoczęło budowę KróLEWskiej
Biurowiec KróLEWska w Warszawie
Wbicie łopaty rozpoczęło budowę KróLEWskiej
Wbicie łopaty rozpoczęło budowę KróLEWskiej
Wbicie łopaty rozpoczęło budowę KróLEWskiej
Wbicie łopaty rozpoczęło budowę KróLEWskiej

Pierwszym symbolicznym wbiciem łopaty austriacki inwestor budowlany S+B Gruppe AG zaznaczył dzisiaj oficjalne rozpoczęcie prac budowlano-konstrukcyjnych swego nowego obiektu biurowo-handlowego króLEWska w samym sercu Warszawy.

REKLAMA

Symboliczne wpicie łopaty rozpoczynające budowę biurowca KróLEWska nastąpiło 14 maja 2014 r. na działce o powierzchni 1850 mkw. zlokalizowanej u zbiegu ul. Królewskiej i Granicznej w Warszawie. Tym samym austriacki inwestor budowlany S+B Gruppe AG zaznaczył oficjalne rozpoczęcie prac budowlano-konstrukcyjnych swego nowego obiektu biurowo-handlowego. Generalnym wykonawcą KróLEWskiej jest firma Swietelsky.

- Inwestycje obiektów biurowo-handlowych w ważnych miastach stołecznych, takich jak Warszawa, dzięki projektom wysokiej jakości zawsze utrzymują lub nawet zwiększają swoją wartość. Projekt króLEWska z pewnością spełnia te wymagania i dlatego jest dla nas wielką przyjemnością móc opracowywać i budować tak dobrze zapowiadający się obiekt w centrum miasta - mówi Reinhard Schertler, Członek Zarządu S+B.

Funkcjonalność i dobra lokalizacja

Biurowiec będzie oferował powierzchnie biurowe i usługowe o powierzchni całkowitej 6000 m kw., z tego 5430 m kw. powierzchni biurowej i 570 m kw. powierzchni usługowej, a także 44 stanowiska w garażu podziemnym. Biurowiec będzie miał 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, zaprojektowany jest według wytycznych spełniających wymogi certyfikatu LEED Gold.

Lokalizację biurowca zachwala inwestor: KróLEWska to 3 minuty piechotą od stacji metra Świętokrzyska, a także znajdujących się w bezpośrednim pobliżu licznych linii tramwajowych i autobusowych. W zasięgu krótkiego spaceru znajduje się również dworzec kolejowy Warszawa Centralna. W bliskim sąsiedztwie posesji przebiega główna ulica Marszałkowska.

KróLEWska nowoczesna architektura

Dwubarwna kolorystyka fasady składać się będzie z eleganckiej srebrno-zielonej dolnej części fasady i pozostałych, opalizujących elewacji wnoszących akcenty urozmaicenia. Kolor dla tego obiektu został specjalnie opracowany i daje wrażenie palety barw od czarnej przez fioletową do zielonej, w zależności od kąta patrzenia. Dodatkowo w wybranych miejscach umieszczone są elementy w kolorze złota.

- KróLEWska to budynek butikowy. Tego typu budynki są specyficzną grupą. Samo słowo "butik" ma w sobie nieco luksusu, wyjątkowości i trochę charakteru. Butik to taka miejska biżuteria i biurowiec będzie właśnie nieco biżuteryjny - mówi architekt Piotr Bujnowski. - Z racji skali nie jest to budynek dla korporacji, ale mniejszych firm, szukających miejsca z duszą - dodaje. 

- Wyjątkowa będzie elewacja, wpisze się ona w tę część miasta. Wszystkie wnętrza będą indywidualnie projektowane – z wykończeniami z drewna i kamienia naturalnego. Powierzchnie wspólne również będą aranżowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb – chodzi o to, aby zapewnić ludziom komfort i przyjazny charakter biura podczas pracy - dopowiada Piotr Bujnowski. Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY