REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Q2Studio zaprojektowali salon kultowego Harleya Davidsona

  • Autor: Propertydesign.pl / Q2Studio
  • 16 sty 2015 12:05
Q2Studio zaprojektowali salon kultowego Harleya Davidsona
Harley Davidson, Q2Studio
Q2Studio zaprojektowali salon kultowego Harleya Davidsona
Q2Studio zaprojektowali salon kultowego Harleya Davidsona

Już niedługo w Poznaniu powstanie nowy salon motocykli Harley Davidson. Pracownia architektoniczna Q2Studio, która jest autorem projektu, zawarła w nim to, co najważniejsze dla legendarnej marki –połączenie klasycznego designu z nowoczesnymi rozwiązaniami.

REKLAMA

Pomysłodawcy zaprojektowali budynek, jako trzykondygnacyjny obiekt z parkingiem podziemnym i antresolą, którego założeniem było stworzenie ciągłości przebiegu geometrii.

- Zamierzeniem było to, aby to, co zauważa odbiorca na pierwszy rzut oka, to zawarta i oszczędna bryła salonu, która podobnie jak wykorzystane materiały i dobrana kolorystyka ma nawiązywać do marki sprzedawanych w nim motocykli - mówi Marcin Kucharski, główny projektant Q2Studio.

Salon otwiera się od strony ulicy św. Michała poprzez przeszklony narożnik w parterze eksponujący motocykle oraz taras będący niejako zaproszeniem do budynku i części HOG - Harley Owners Group.

- Sprzedawcy Harley Davidson mówią, że ich klienci płacą za legendę, a motocykl jest gratis – takie założenie zobowiązuje – mówi Marcin Kucharski. - Postawiliśmy na spójność z charakterem i duchem towarzyszącym filozofii firmy Harley Davidson – dodaje.

Obiekt o powierzchni 2252 mkw. podzielono na strefy funkcjonalne, wśród których znajduje się  m.in.: serwis, sala klubowa, przestrzeń wystawowa, pomieszczenia biurowe i sala konferencyjna.

Zakończenie budowy planowane jest na przełomie I i II kwartału 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY