REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiceprezydent Warszawy o inwestycjach w place miejskie

  • Autor: propertydesign.pl
  • 13 lip 2015 13:17
Wiceprezydent Warszawy o inwestycjach w place miejskie
Plac Trzech Krzyży w Warszawie, fot. Shutterstock

Przestrzeń publiczna w Warszawie nabiera zupełnie nowych kształtów. W najbliższych latach zasadniczej zmianie ulegną m.in. Plac Trzech Krzyży, Plac Teatralny, Plac Defilad czy Plac Piłsudskiego. Z drugiej strony, w tego typu miejsca inwestują też deweloperzy.

REKLAMA

- Inwestycje w miejskie place są związane m.in. z koncepcją zmian w Śródmieściu i układu komunikacyjnego, a tym samym tworzeniem nowych przestrzeni publicznych ulic Marszałkowskiej, Jana Pawła, Al. Jerozolimskich - wyjaśnia Jacek Wojciechowicz.

Dodatkowo, przedsięwzięcia te łączą się z planowaną od jakiegoś czasu budową parkingów podziemnych. - Jeśli nie otrzymamy satysfakcjonujących ofert z rynku, sami zbudujemy tę infrastrukturę, jednocześnie zagospodarowując te place – podkreśla Jacek Wojciechowicz.

W mieście powstają też nowe przestrzenie publiczne, których budowa lub modernizacja jest konsekwencją realizowanych inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych. Przykładem są Plac Europejski przy Warsaw Spire czy przestrzenie publiczne w ramach inwestycji Żoliborz Artystyczny. - Deweloperzy i inwestorzy zrozumieli, że aby dobrze sprzedać swoje inwestycje, trzeba myśleć także o tym, co jest wokół tych przedsięwzięć. Trzeba też myśleć o wygodzie mieszkańców. Coraz częściej potrafimy się porozumieć i tworzyć przestrzenie publiczne z udziałem firm prywatnych – mówi wiceprezydent Warszawy.

Jak dodaje, to efekt zmiany mentalności, ale też polityki władz miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY