REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo

×

Szukaj w serwisie

25 metrów kwadratowych Syrii w Ikea. Mocna wystawa w norweskim sklepie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 lis 2016 14:00
25 metrów kwadratowych Syrii w Ikea. Mocna wystawa w norweskim sklepie

Replika syryjskiego domu jako element wystroju sklepu z wyposażeniem wnętrz? Brzmi nieprawdopodobnie, ale jeden z głównych norweskich sklepów IKEA taki pomysł zrealizował. Artystyczna instalacja powstała przy współpracy z Czerwonym Krzyżem i ma pomóc w zbiórce środków dla osób żyjących w strefie wojennej.

REKLAMA

Sklep IKEA w Slependen w Norwegii, przy współpracy z Czerwonym Krzyżem, przekształcił jedną z ekspozycji na przemawiającą do wyobraźni instalację. Tam gdzie klienci mogą oglądać repliki idealnych, domowych wnętrz powstała przestrzeń zaaranżowana tak, by odtwarzała wnętrze domu z ogarniętej wojną Syrii. Instalacja nazywa się "25 m2 of Syria" - to silna w wyrazie wystawa, która ma odtwarzać dom w Damaszku należący do kobiety imieniem Rana i jej dziewięcioosobowej rodziny.

Instalację przygotowała agencja reklamowa POL i jest częścią przedsięwzięcia, które ma wspierać zbiórkę środków na pomoc dla osób żyjących w obszarach dotkniętych działaniami wojennymi. Obiekt symuluje dom, ale jest też dziełem sztuki - skąpe wyposażenie opatrzono etykietami udającymi te z produktów Ikea. Tyle, że zamiast cen i opisów produktów są tam informacja o warunkach w jakich żyją Syryjczycy oraz informacja, jak można im pomóc albo gdzie przekazać środki.

Wideo poniżej pokazuje jak wygląda instalacja.

25m2 SYRIA from POL on Vimeo.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY