REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

25 metrów kwadratowych Syrii w Ikea. Mocna wystawa w norweskim sklepie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 lis 2016 14:00
25 metrów kwadratowych Syrii w Ikea. Mocna wystawa w norweskim sklepie

Replika syryjskiego domu jako element wystroju sklepu z wyposażeniem wnętrz? Brzmi nieprawdopodobnie, ale jeden z głównych norweskich sklepów IKEA taki pomysł zrealizował. Artystyczna instalacja powstała przy współpracy z Czerwonym Krzyżem i ma pomóc w zbiórce środków dla osób żyjących w strefie wojennej.

REKLAMA

Sklep IKEA w Slependen w Norwegii, przy współpracy z Czerwonym Krzyżem, przekształcił jedną z ekspozycji na przemawiającą do wyobraźni instalację. Tam gdzie klienci mogą oglądać repliki idealnych, domowych wnętrz powstała przestrzeń zaaranżowana tak, by odtwarzała wnętrze domu z ogarniętej wojną Syrii. Instalacja nazywa się "25 m2 of Syria" - to silna w wyrazie wystawa, która ma odtwarzać dom w Damaszku należący do kobiety imieniem Rana i jej dziewięcioosobowej rodziny.

Instalację przygotowała agencja reklamowa POL i jest częścią przedsięwzięcia, które ma wspierać zbiórkę środków na pomoc dla osób żyjących w obszarach dotkniętych działaniami wojennymi. Obiekt symuluje dom, ale jest też dziełem sztuki - skąpe wyposażenie opatrzono etykietami udającymi te z produktów Ikea. Tyle, że zamiast cen i opisów produktów są tam informacja o warunkach w jakich żyją Syryjczycy oraz informacja, jak można im pomóc albo gdzie przekazać środki.

Wideo poniżej pokazuje jak wygląda instalacja.

25m2 SYRIA from POL on Vimeo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY