REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

4DD: Beton dekoracyjny coraz częściej wybierany do wnętrz

  • Autor: 4 Design Days
  • 19 sty 2017 14:45
4DD: Beton dekoracyjny coraz częściej wybierany do wnętrz
Fot. Modernbet

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej pojawia się beton dekoracyjny. To rozwiązanie nie tylko zgodne z najnowszymi trendami i efektowne, ale bardzo wytrzymałe. Przykłady możliwości tego materiału będzie można zobaczyć również na stoiskach wystawców 4 Design Days.

REKLAMA

W ostatnich latach projektanci, a także sami klienci poszukują nowych, eleganckich, wytrzymałych i wygodnych rozwiązań do wnętrz. Systemem spełniającym ich oczekiwania coraz częściej jest beton dekoracyjny czyli beton cire (beton woskowany,„mikrocement”). Materiał ten sprawdza się na posadzkach, ścianach, w łazienkach i kabinach prysznicowych, ale także na meblach czy blatach. 

- Uniwersalne zastosowanie betonu woskowanego daje niezliczone możliwości wykorzystania – można połączyć go z płytkami, kamieniem czy drewnem, co jest teraz najmodniejszym trendem - wyjaśnia Agata Ustupska z firmy ModernBet, jednego z wystawców 4 Design Days w Katowicach. - To system cienkowarstwowy, a więc lekki – nie musimy już martwić się montażem ciężkich betonowych blatów czy płyt. Jest bardzo wytrzymały i bezfugowy, dlatego łatwy w pielęgnacji, co tak bardzo podoba się współczesnym paniom domu. Ogromną zaletą jest również szeroka gama kolorów - obecnie królują odcienie szarości i biel.

Beton cire nie jest imitacją betonu, lecz nowoczesną mieszanką cementów portlandzkich i polimerów,. To prawdziwy elastyczny beton - wytrzymały, odporny na zarysowania i efektowny. Na stoisku ModernBet w trakcie 4 Design Days (Katowice, 16-19 lutego 2017 r.) będzie można zapoznać się z możliwościami tego materiału. Firma, która jest dystrybutorem francuskiej firmy Moderne Methode, posiada w ofercie systemy wykończeniowe na posadzki, ściany, do łazienek czy kuchni, systemy do wykończenia tarasów, balkonów, podjazdów czy elewacji, betonowe blaty, umywalki, zlewozmywaki, parapety, a nawet szafki kuchenne czy inne meble.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY