REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekt niepotrzebny? Polacy coraz częściej projektują wnętrza

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 gru 2016 12:32
fot. pixabay.com

Dostępność narzędzi, inspiracje w internecie i wielość informacji sprawia, że Polacy coraz śmielej sami projektują wnętrza, nie zlecając ich specjalistom, a trend wydaje się być coraz silniejszy.

REKLAMA

Według badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living, 94 proc. Polaków przyznaje, że urządzanie własnego "M" sprawia im przyjemność. Z kolei sondaż TNS Polska dla Black Red White pokazuje, że dla 90 proc. respondentów wystrój wnętrza jest ważnym aspektem życia codziennego. Co przekonuje do zainwestowania czasu i pieniędzy w projektowanie?

Spersonalizowane wnętrza

Po pierwsze personalizacja. Niektórzy uważają, że urządzanie na własną rękę daje możliwość stworzenia "własnej" przestrzeni. - Polacy coraz częściej sami szukają inspiracji w pismach branżowych i internecie, by potem wykorzystać pomysły we własnej aranżacji  - komentuje Joanna Rodziewicz, z grupy RE/MAX. - Są znudzeni standardowymi pomieszczeniami, które widuje się na wystawach. Coraz większe znaczenie zyskują przedmioty czy też meble unikatowe - dodaje.

Gdzie szukają inspiracji? Według raportu “Polskie Wnętrze. Trendy nowoczesności” sporządzonego w ubiegłym roku, 47 proc. Polaków odkrywa marki samemu, 30 proc. poznaje je dzięki znajomym bądź rodzinie, 30 proc. szuka inspiracji w internecie, a 37 proc. czerpie wiedzę z czasopism. Dużo osób kieruje się również własną intuicją i wyczuciem.

Z architektem czy bez?

Co ciekawe, im większe zainteresowanie designem, tym mniejsza potrzeba korzystania z pomocy architekta. Wyniki przeprowadzonego badania przez Westwing Home & Living wykazało, że aż 76 proc. Polaków nigdy nie zatrudniło fachowca.

Każdorazowo warto zastanowić się, czy zatrudniać specjalistę od aranżacji wnętrz. Angażowanie architekta zaoszczędza mnóstwo czasu, lecz z drugiej strony może okazać się niekonieczne, w przypadku osób, które mają własną wizję i pełno pomysłów jak zagospodarować własną przestrzeń. Trzeba mieć jednak dużo czasu, by pozwolić sobie na porównywanie ofert i odwiedzanie sklepów meblowych wybierając najlepsze opcje. Może jednak architekt jest nieodzowny?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY