Bajkowa natura Szwecji, morze Bałtyckie i las. Nowa restauracja IKEA Targówek zachwyca motywami i designemPropertyDesign.pl - 06-06-2019 12:00


IKEA Targówek otworzyło zupełnie nową restaurację - i to jaką! Projekt Sylwii Gieruszyńskiej z IKEA to dzieło powściągliwe, ale dopracowane w najmniejszym detalu. Zaglądamy do jego wnętrza!

- Restauracja IKEA Targówek powstała z potrzeby opowiedzenia historii o smacznej, prostej skandynawskiej kuchni oraz fantastycznej, bajkowej naturze Szwecji - mówią twórcy koncepcji.

Inspiracja gęstym, zielonym i pachnącym lasem bezpośrednio przekłada się tutaj na konkretne rozwiązania. Mix mebli z litego drewna i nowoczesnych kompozytów współgrają ze sobą tworząc współczesną interpretację tradycyjnych form i materiałów. Stonowane kolory, użyte na ścianach grafiki z motywami lasu, brzozowy zagajnik w centalnym punkcie sali, organiczne formy dodatków i mebli przenoszą nas do krainy sąsiadów zza morza.

Jeden z obszarów restauracji dedykowano właśnie Bałtykowi. Tutaj intensywny, ciemny granat ścian, zaczerpnięty wprost z zimnej morskiej głębiny zestawiono z lekką szarością mebli i podłogi nawiązującą do rybich łusek i morskiej piany. Jasne brzozowe drewno wprowadza do całości ciepło i jest kolejnym odniesieniem do kolorystyki Bałtyckiego wybrzeża. Całości dopełnia czarno- biała, prosta i zabawna komunikacja na ścianach.

Przed przystąpieniem do pracy nad projektem dokonano szeregu obserwacji i analiz, dzięki którym rozwiązania przestrzenne zostały skrojone na miarę tego wyjątkowego sklepu.

Efektem zmian jest dużo większa powierzchnia samej restauracji, jak i liczby miejsc siedzących z nieco ponad 400 do 600 miejsc.