Barwy i wzory spod pędzla malarza - trendy wyposażenia wnętrzPropertydesign.pl - 15-04-2016 11:29


Moda na dekoracje nawiązujące do natury i botanicznych wzorów cieszy się dużą popularnością. Kwiaty wprost z ogrodu wkraczają do restauracji, hoteli, showroomów...

Motywy kwiatowe w tkaninach i tapetach są wyjątkowo wdzięcznym elementem dekoracyjnym. Są w stanie ożywić każde, nawet najbardziej minimalistyczne wnętrze. Doskonale pasują do stylu boho, romantycznego, rustykalnego czy vintage. Idealnie komponują się z glamour, klasycznym, ale też industrialnym i miejskim. Nic w tym dziwnego, bo kwiaty, wraz ze swoimi barwami, wnoszą do wnętrz dobrą energię i ożywiają je.

Tej wiosny wnętrza wypełniają soczyste kolory tkanin dekoracyjnych i tapet. Kwiaty na nich wyglądają jakby były wyjęte wprost z egzotycznej bajki lub z etnicznego wzoru. Są wielobarwne, duże, wyraźne. Modne w tkaninach motywy kwiatowe do złudzenia przypominają także dzieła malarzy. Niczym przed momentem muśnięte pędzlem po tkaninie, z rozpływającą się na niej akwarelą od nadmiaru wody. 

Wciąż modne jest łączenie różnych, z pozoru niepasujących do siebie wzorów – w tym kwiatowych na poduchach, narzutach i tkaninach obiciowych. Istnieje wprawdzie ryzyko, że możemy podczas dekoracji naszego wnętrza zahaczyć o kicz, ale są sprawdzone sposoby, aby tego uniknąć. Jednym z nich może być znalezienie w feerii barw i wzorów części wspólnej czyli koloru, który jak spinająca klamra, będzie się powtarzał w różnych tkaninach. Innym, równie często spotykanym sposobem, jest powtarzanie się różnych kolorów w tej samej tonacji barwnej i uzupełnianie się ich.

Gdzie szukać motywów kwiatowych? Z pewnością w dobrych punktach z artykułami wyposażenia wnętrz. Spośród nich na uwagę zasługuje DŁUGA showroom, który swoją ofertę kieruje m.in. do architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz. Poza bogatym wyborem tkanin, tapet i innych artykułów wyposażenia wnętrz, DŁUGA showroom oferuje też szeroki wachlarz usług, a wykwalifikowana kadra chętnie doradza w wyborze.