REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Beton w nowym świetle

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 kwi 2017 13:55
Beton w nowym świetle
fot. mat. prasowe Spot light
Beton w nowym świetle
Beton w nowym świetle
Beton w nowym świetle

Choć beton architektoniczny już od jakiegoś czasu gości w nowoczesnych projektach wnętrz, designerzy i architekci wciąż starają się wydobyć więcej możliwości z tego surowego, lecz jakże fascynującego tworzywa. Teraz beton zyskał ciekawą oprawę w najnowszych modelach lamp.

REKLAMA

Beton przez długi czas był kojarzony z budownictwem wielkopłytowym, jednak podejście to uległo to zmianie pod wpływem przenikających do Polski trendów modernizmu spod znaku takich ikon designu jak Le Corbusier czy Tadao Ando. Wiek XX był czasem ogólnoświatowego zachwytu betonem i jego surową teksturą. Ten chropowaty surowiec nazywany „odtworzonym kamieniem” pozwala również dziś designerom i architektom wnętrz na zupełnie nowe formy ekspresji. Doskonale komponuje się ze szkłem, metalem czy drewnem, tworząc unikatowe zestawienia.

Wraz z rozwojem technologii LED pojawiła się ponadto możliwość efektownego prezentowania charakterystycznej struktury betonu za pomocą zimnego lub ciepłego światła. Obecnie topowym trendem są zwłaszcza betonowe lampy, które pozwalają na kreowanie niepowtarzalnego klimatu we wnętrzach. Teraz firma Spot Light otworzyła nowy rozdział w designie betonowego oświetlenia, wprowadzając modele łączące w sobie zaskakujące konwencje: Gallant, Proof, Cool i Strong. Produkty zostały wykonane z opracowanej w firmie Spot Light plastycznej mieszanki wzmocnionej włóknem szklanym, która sprawia, że obudowy są niezwykle lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe na uszkodzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY